Spelunky XBLA versioon

XBLA mängude arutelu ja ülevaated

Moderaatorid: tanel3699, Flacko

Vasta
Kasutaja avatar
Flacko
Liige
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 30 Aug 2009, 12:42
Asukoht: Tallinn

Spelunky XBLA versioon

Postitus Postitas Flacko » 26 Juul 2012, 10:58

Pilt
Tootja=Mossmouth
Platformid=Xbox 360
Väljalaske aeg=Juuli 4, 2012
Žanr=Platvormer/seiklus
Multiplayer=Local Co-Op 2-4 mängijat
Vanusepiirang=ESRB: Teen
PEGI: 7
Hind=1200MSP
Ülevaade
Spelunky on kaasahaarav ja avastamisrohke mäng, kus sul tuleb tappa kolle, koguda nänni ja osta endale varustust et ellu jääda. Mäng ei ole lihtne, nagu Super Mario. Ooo ei, see on raske ja surma saad sa siin mitutuhat korda ning paljud on su enda tehtud vead.

Mängitavus:
Spelunky on pisike mehike, kes läheb maailma avastama ning siseneb ühte suurde koopasse, kus seiklus algab. Igakord kui sa mängu alustad või surma saad, on level täiesti erinev eelmisest, nii et kui sa eelmise leveli järgi mõtlesid selle mälu järgi läbida, siis see ei tööta. Sa alustad 4 elu, 4 pommi ning nööriga, mida on võimalik alati suurendada, lõhkudes puidust kaste ja metallist kirste või ostes poest kogutud nänni eest.
Elu on võimalik suurendada kui leiad levelist üles karjuva naise, mille tuleb leveli lõppu tassida. Naist saab vajadusel muuta kas strippariks või mopsiks. Hoolikalt tuleb kuulata, kuna naine/mops teeb häält, siis tead kus kohast teda otsida.

Mäng kubiseb ohtudest ja kollidest, see oleneb kui palju sul veab. Vahest tuleb lihtne level, kus pole nii palju lõkse ja kolle, aga vahest tuleb keerulisem level, kus on näiteks palju tulistavaid kaste ja suured ämblikud. Või tuleb level, mis on pime ja tuleb tõrviku abil leida üles väljapääs, mida ma üldse ei salli. Vahest satub maailmade sisse poed, kus saab osta erinevaid asju. Kui pisikese puidu märgil on t-särgi märk, siis saab osta riideid ja esemeid, kui aga on relvamärk, siis relvi jne. Sul on võimalik kahte viisi käituda, kas oled aus ja ostad raskelt teenitud raha eest nänni, või oled huligaan ja tapad mehe ära ja varastad tema nänni. Iga järgmine level, mida läbid, on see kuri onu sul väljapääsu ees, hüpates kiiresti üles alla ja tulistades. Vahest kui veab ja näiteks dzungli levelis on vesi all, pääseb kenasti lõppu, kuna mees hüppab vette ja sinna ta ka jääb. Tavaliselt see nii roosiline pole ja sul tuleb olla ettevaatlik, et tema püssi ette ei jää, sest kui jääd, on sul 0% võimalus, et eluga pääsed.

Levelis muneda pole soovitatav, sest mingi aja jooksul ilmub suur kummitus, kes tapab su koheselt ära. Samuti on sul otseteid võimalik saada, andes iga neljanda maailma läbimisel mehikesele soovitud esemed, mida tuleb sul kokku läbida 3 korda. Shortcutid teevad su elu natuke lihtsamaks.

Mängu läbimine oleneb kõik sellest, kui hea sa mängus oled või mis levelid sulle ilmuvad. Sul võib kasvõi 9 elu olla, kuid kui puuduvad vastavad relvad, võib see 9 elu sul sekundiga kaduda. Muusika on mängul väga hea ja paar laulu on mõnusalt meloodilised.


Spelunky sobib inimestele, kes soovivad lihtsate mängude asemel midagi rasket ja karmi, kus iga su liigutus tuleb hoolikalt üle mõelda, et edasi saada.

Pilt

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=Reh9KRQ4trs
Pilt

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Spelunky XBLA versioon

Postitus Postitas Jack » 05 Aug 2012, 13:55

Üli hea ülevaade (Y)
Proovin homsest mängima hakata seda.
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist