Sonic 4 episood 2

XBLA mängude arutelu ja ülevaated

Moderaatorid: tanel3699, Flacko

Vasta
Kasutaja avatar
Flacko
Liige
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 30 Aug 2009, 12:42
Asukoht: Tallinn

Sonic 4 episood 2

Postitus Postitas Flacko » 23 Mai 2012, 20:09

Pilt
Tootja=Sonic Team/Dimps
Platformid=Xbox Live Arkaad
Väljalaske aeg=Mai 15, 2012
Žanr=Platvormer
Multiplayer=Local Co-Opja online Co-Op
Vanusepiirang=ESRB: E
PEGI: 3

Ülevaade
Kuna ise olen Sega Mega Drivel üles kasvanud, ei jäänud ka see mäng mul ostmata. Episood ühest on mäng kõvasti parem, millest kohe rääkima hakkangi.

Sonic on seekord appi võtnud oma sõbra Tailsi, et Dr Eggmanile taas tuul alla teha. Sonic jookseb ja liigub sel korral palju paremini ja mängu FPS on VÄGA sujuv, ise pole kordagi selle langemist näinud. Mängus tuleb kasutada combosid, et seintest ja muudest tupikutest edasi saada, vajutades X oma Xbox360 puldil. Sa saad lennata, ujuda ning mööda maad rullida ja vajadusel see katkestada. Mängitavus on mul kõige tähtsam mängude juures, ükskõik kui ilus pilt ka mängul on, kui mäng katki ja bugine on, ei aita kahjuks pildiilu seda päästa. Õnneks buge kohtab Sonic 4 väga vähe.

Maailmad on mängus väga ilusti tehtud ja detailidega on vaeva nähtud. Loodused on kenad värvilised, ei näe enam nii plastmassi moodi välja ja meenutab rohkem klassikalist Sonicut, kus põhirõhk oli väljamõeldud ja unikaalsetel maailmadel, mitte nendel kus linnad ja inimesed on. Samuti on level layout parem, nüüd hoiatatakse aukude juures punase hoiatusmärgiga. Juhul, kui sa ka kukud sinna, siis õigel ajal X-i vajutades saab Tails su päästa, kuigi küll limiteeritud lendamisega.

Muusika on peale mängitavuse Sonicu mängus samuti tähtis osa ja seekord on sellega väga kenasti hakkama saadud. Midagi halba pole mul Episood 1 muusikal öelda, mulle meeldisid seal kõik laulud, lihtsalt paar instrumenti tundusid "valed" paaris kohas, aga viis oli paljudel väga hea ning catchy. Episood 2s on väga häid viise ja meloodiaid ja iga laul hakkab varem või hiljem külge või isegi kummitama. Enda lemmik on Sky Fortress Act 2, sigakõva laul mu arust, mis annab selle maailmale just funki juurde ja näitab, et on ohtlik koht ja tuleb ettevaatlik olla. Instrumendid tunduvad ka paremini sobimat.

Local Co-Opist ma kahjuks rääkida ei saa, sest pole teise puldi jaoks patakaid, aga see-eest saan rääkida onlinest. Kes Sonic 2 mänginud, teab kui limiteeritud oli 2 player mängimine ning sulle söödeti ette ainult 3 maailma, milles 2 acti ja boonus. Seekord on sul võimalik kogu mäng sõbraga kahekesi läbi teha kui tahad, mis on mu arust väga hea lahendus. Sa saad valida kas Sonicu või Tailsi vahel ning iga leveli läbimisel saad valida maailmu, mida järgmisena mängida. Split screen puudub, selle asemel on üks ekraan ning kui sõber peaks ekraanilt välja jooksma ja sa maha jääd, ilmud tagasi lendava pallina, kus A-d vajutades saad tagasi mängu, mis on mu arust parem kui Sonic 2s, kus pidi ootama kui Tails lennates tagasi ilmus. Ainuke miinus on onlinel input lag, kus hüppamisel on pisike viivitus sees, mis võib kiiretes kohtades saatuslikuks saada.

Special Stage on mängus uuenduskuuri saanud ja näeb palju kenam välja. Lisatud on paar uut uuendust mis teeb Sonic 2-st tuntud boonuse värskeks, aga samas jätab nostalgiatunde. Tails on vähem hädapätakas ja ta on isegi kasulik, kui kasutad partner relva, mis nende vahele nööri tekitab.

Kindlasti soovitan inimestel, kellele Sonic peale läheb see mäng muretseda. Kes aga kohe ei raatsi 1200MSP mängu alla magama panna, võib ka soodustust oodata. Mäng on keskmiselt pikk ning achievementid tunduvad ka kergemad olema kui Episood 1s. Ning kui omad Episood 1-te,saad boonuseks ka väikese DLC.
Pilt

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist