Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Kõik mille jaoks pole alafoorumit loodud!
Vasta
Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas Shade » 18 Apr 2010, 09:56

õige tähelepanek lepa - kuidagi kidurad meie noored.
DasMonx - sõjavägi annab karjääril ronimisele palju juurde, eriti kui oled allohvitser või reservohvitser - juhtimiskogemus tuleb kasuks.

Ise käisin 99, olin viimane lend kes pidi nagunii aasta olema ja siiamaani ei kahetse oldut. Kui sõjaväest tulin sain lipniku auastme, ehk siis reservohvitser. Nüüdseks olen käinud juba 2 korda kordus õppustel ja juba noorem leitnant.
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

Kasutaja avatar
UnoSiin
Eliit Liige
Eliit Liige
Postitusi: 1601
Liitunud: 28 Mär 2009, 16:49
Asukoht: Juhkendali 29, Tallinn

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas UnoSiin » 18 Apr 2010, 10:47

päris hea :D

hoihoi
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 359
Liitunud: 29 Juun 2009, 22:18
Asukoht: Tartu, Tartumaa

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas hoihoi » 18 Apr 2010, 13:37

l3gion kirjutas:Minuteada ei saa sinna ju konsoole, arvuteid ja isegi moblasi kaasa võtta. Hea laps oled siis on võimalus nädalavahetustel kodus ka käia ju :D
.
saab küll kaasa võtta, aga peale noorteaega...see on vist 1,5 või 2 kuud...ei tea täpselt
mul sõber rääkis kuidas nad kogu aeg õhtuti cod-it sisevõrgus mängisid :D

ise pole veel jõudnud aga käiks ära küll.
kindlasti saab omamoodi kogemuse juurde ja möödakülgi maha ei jookse.

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas Jack » 19 Apr 2010, 08:27

4x käisin komisjonis. Põlvega sai opil käidud. 2009 otsustati et 2011 lähen väkke. See aasta kukkusin mäel randme puru ja võibolla jääb seetõttu väkke minek ära. Eks käia võib aga miskit kasu peale tutvuste küll ei saa sealt.
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas Shade » 19 Apr 2010, 09:58

Jackinthexbox kirjutas:miskit kasu peale tutvuste küll ei saa sealt.
Eksid kulla peremees, mida saab sõjaväes kasu:
1) viisakus (kui kellegi jutust aru ei saa siis ei vasta möh või mis asja, vaid vastad: Kuidas palun?) - üldeüldist viisakust saab tugevalt juurde
2) üleüldine suhtumine muutub (näinud totaal rullnokkasid minemas ja tagasi tulles ei tunne inimest ära enam)
3) stressi talluvus - see tõuseb meeletult
4) otsustamine - julgus teha kiireid ja raskeid otsuseid kiirelt
5) ellujäämine - tähendab siis väga raskete olukordadega toimetulemine ning kaine ja kalkuleeriv mõtlemine

Ei ole mõttet arvata, et see msikit juurde ei anna - annab ikka küll
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas Jack » 19 Apr 2010, 11:11

Miks oletad kohe, et kõigil neist viiest nimetatud asjast miskit puudu on ?
1) Viisakusest mul liigagi palju... peaks hoopis maha võtma.
2) Rullnokk ei ole ja ei näe vajadust suhtumise muutmiseks. Ja kui näeks ei oleks mul vaja selle pärast aasta aega lolli mängida.
3) Ei tea mis stress ongi
4) Ei saa aru kuidas sõjavägi seda veel tõstab?
5) Looduslaps, maainimene ja metsamees. Kindlasti annab mingeid skille aga kui räägitakse mulle kuidas sõjaväekad metsas omale grillliha hangivad ja pizzat tellivad siis noh... ma läheks kah seda teed :D

See siis minu kohta käiv. Tõsi, et paljudele oleks nendest asjadest abi. Minul on ikkagi vaid tutvused need mis loeks. ja parimal juhul veoka load kui need kätte saaks sealt.

Muidu minu tutvusringkonnas on ka üks vastupidine näide. Väest tagasi jõudes ei tahtnud tüüp miskit teha. Oli harjunud käsutamisega.
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

parasitegod
Liige
Liige
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Aug 2009, 15:20

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas parasitegod » 19 Apr 2010, 17:08

Shade kirjutas: Eksid kulla peremees, mida saab sõjaväes kasu:
1) viisakus (kui kellegi jutust aru ei saa siis ei vasta möh või mis asja, vaid vastad: Kuidas palun?) - üldeüldist viisakust saab tugevalt juurde
2) üleüldine suhtumine muutub (näinud totaal rullnokkasid minemas ja tagasi tulles ei tunne inimest ära enam)
3) stressi talluvus - see tõuseb meeletult
4) otsustamine - julgus teha kiireid ja raskeid otsuseid kiirelt
5) ellujäämine - tähendab siis väga raskete olukordadega toimetulemine ning kaine ja kalkuleeriv mõtlemine

Ei ole mõttet arvata, et see msikit juurde ei anna - annab ikka küll
Äärmiselt jaburad põhjendused - loodetavasti saad ka ise aru peale teistkordset üle lugemist. Mille jaoks siis kodu (olgu kõigil seda pole, aga mingi nö asendus ehk siiski) ja kool on? Kui kaitseväkke minnakse kombeid ja elementaarset viisakust õppima, siis ma ei tea... Sinna minnakse ikka muu asja pärast, kuid see kohustuslik ajateenistus on küll kahjuks üks suur aja maha viskamine, kuna maksimaalselt kasulikku osa tuleb sellest 11 kuust 2-3 kuud. Ülejäänu on niisama molutamine ja rasvasöömine. Kui sellest süseemist läbi käid, siis näed kui palju see kaadervärk tegelikult seest poolt logiseb. Minu eelnev negatiivne meelestatus muutus veelgi negatiivsemaks peale ajateenistuses käimist. Minu poolne soovitus oleks, et sinna tasub minna nendel, kellel tõesti oma ajaga midagi olulisemat teha ei ole, või, kes plaanivad oma elukutse valida militaarvaldkonnas (politseikoolis vist on ka ajateenistuse läbimine kohustuslik).

Kasutaja avatar
Techno Wiking
Liige
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 09 Veebr 2010, 20:32
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas Techno Wiking » 19 Apr 2010, 17:13

parasitegod kirjutas:
Shade kirjutas: Eksid kulla peremees, mida saab sõjaväes kasu:
1) viisakus (kui kellegi jutust aru ei saa siis ei vasta möh või mis asja, vaid vastad: Kuidas palun?) - üldeüldist viisakust saab tugevalt juurde
2) üleüldine suhtumine muutub (näinud totaal rullnokkasid minemas ja tagasi tulles ei tunne inimest ära enam)
3) stressi talluvus - see tõuseb meeletult
4) otsustamine - julgus teha kiireid ja raskeid otsuseid kiirelt
5) ellujäämine - tähendab siis väga raskete olukordadega toimetulemine ning kaine ja kalkuleeriv mõtlemine

Ei ole mõttet arvata, et see msikit juurde ei anna - annab ikka küll
Äärmiselt jaburad põhjendused - loodetavasti saad ka ise aru peale teistkordset üle lugemist. Mille jaoks siis kodu (olgu kõigil seda pole, aga mingi nö asendus ehk siiski) ja kool on? Kui kaitseväkke minnakse kombeid ja elementaarset viisakust õppima, siis ma ei tea... Sinna minnakse ikka muu asja pärast, kuid see kohustuslik ajateenistus on küll kahjuks üks suur aja maha viskamine, kuna maksimaalselt kasulikku osa tuleb sellest 11 kuust 2-3 kuud. Ülejäänu on niisama molutamine ja rasvasöömine. Kui sellest süseemist läbi käid, siis näed kui palju see kaadervärk tegelikult seest poolt logiseb. Minu eelnev negatiivne meelestatus muutus veelgi negatiivsemaks peale ajateenistuses käimist. Minu poolne soovitus oleks, et sinna tasub minna nendel, kellel tõesti oma ajaga midagi olulisemat teha ei ole, või, kes plaanivad oma elukutse valida militaarvaldkonnas (politseikoolis vist on ka ajateenistuse läbimine kohustuslik).
Kus kohas sa aega teenimas käisid?
Pilt

parasitegod
Liige
Liige
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Aug 2009, 15:20

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas parasitegod » 19 Apr 2010, 17:20

Techno Wiking kirjutas: Kus kohas sa aega teenimas käisid?
Vahet ei ole, kus ma käisin (eesmärk ei ole siin ühte väeosa teiste ees maha tegema hakata) - probleem on üldine. Ainuke, kus tõesti korraliku väljaõppe võib saada on merevägi, aga eks sealgi ole omad vead.

Kasutaja avatar
Tann
Algaja
Algaja
Postitusi: 75
Liitunud: 02 Juul 2009, 11:39

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas Tann » 19 Apr 2010, 18:21

Pole see merevägi targem midagi, olen igasugust jama sellegi kohta kuulnud. Samasugune passimine nagu mujal, algus aeg pidi olema ainult selline kus ei moluta niisama.

Kasutaja avatar
ChLoNiCaL EST 5
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 521
Liitunud: 01 Apr 2009, 10:12
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas ChLoNiCaL EST 5 » 20 Apr 2010, 20:14

Techno Wiking kirjutas:
ChLoNiCaL EST 5 kirjutas:Endal kah sõjaväes käidud. Ei olnud suurem asi minu jaoks. Ma ple vist eriline sõjard, et aega teenida ja minu jaoks oli see ajaraiskamine.
Kus kohas olid?
Tagala pat. Logistika jms pask. Aga ma olin seal vaid poolteist kuud ja siis läksin koju ära :D Omad trikid :P

dreysebud
Vanemmoderaator
Vanemmoderaator
Postitusi: 2582
Liitunud: 26 Mär 2009, 20:47
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas dreysebud » 08 Mai 2010, 07:30

Kellegil siis muidu relva luba ka olemas? Endal on, sai tehtud tutava mendi kaudu raplas :)
Tel: 56341701
E-mail/Msn: mcdrey87@hotmail.com

l3gion
Liige
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 05 Apr 2010, 21:07
Asukoht: Pärnu

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas l3gion » 08 Mai 2010, 11:17

Kaitseliidu relvaeksam on tehtud aga ma alles 16 ja nii noorelt relva koju ei saa :D
Pilt
Pärnust
MSN: freedo1l@hotmail.com
Mobla: 56336142

Kasutaja avatar
UnoSiin
Eliit Liige
Eliit Liige
Postitusi: 1601
Liitunud: 28 Mär 2009, 16:49
Asukoht: Juhkendali 29, Tallinn

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas UnoSiin » 13 Mai 2010, 14:30

nu jah sõjavägi jääb vist minu jaoks ära...Saadeti uuringutele, kuid väga väike võimalus et mind sõjaväkke võetakse... :(

Saan vaidlustada otsuse, kuid tõenäoliselt lükatakse tagasi... :((

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Eesti Kaitsevägi ja ajateenistus

Postitus Postitas Jack » 13 Mai 2010, 15:47

UnoSiin kirjutas:nu jah sõjavägi jääb vist minu jaoks ära...Saadeti uuringutele, kuid väga väike võimalus et mind sõjaväkke võetakse... :(

Saan vaidlustada otsuse, kuid tõenäoliselt lükatakse tagasi... :((
mis sul siis viga on? Milleks nad sind üldse uurivad kui vabatahtlikult minna tahad? Võiks nagu öelda et oled terve nagu purikas ja lähed :D
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist