Kooseluseadus

Kõik mille jaoks pole alafoorumit loodud!
Vasta

Mis arvate kooseluseadusest?

Ei poolda
4
19%
Jätab külmaks
11
52%
Pooldan
6
29%
 
Hääli kokku: 21

Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Kooseluseadus

Postitus Postitas Hydra Tomix » 09 Okt 2014, 18:03

Nii, mida kullakallis foorumirahvas arvab kooseluseadusest?

Kasutaja avatar
Censored
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 25 Mai 2009, 13:48

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Censored » 09 Okt 2014, 18:28

Jätab täiesti külmaks.
Pilt

Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas taku » 09 Okt 2014, 18:33

Ausaltöeldes ei olegi kursis mida see seadus endast täpsemalt kujutab. Täiesti ükskõik kes kellega või mitmekesi koos elab.

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Jack » 09 Okt 2014, 18:53

Lisasin küsitluse.
Pooldan

Üksikasjadega ei ole kursis aga arvan sama mis taku.
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Kasutaja avatar
Karlhendrik
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 318
Liitunud: 30 Jaan 2012, 22:11
Asukoht: Tallinn Nõmme

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Karlhendrik » 10 Okt 2014, 05:51

Jätab täiesti külmaks

Kasutaja avatar
Deivid
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 194
Liitunud: 15 Sept 2011, 18:17
Asukoht: Tallinn

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Deivid » 10 Okt 2014, 19:12

savi

Kasutaja avatar
DasMonx
Admin
Admin
Postitusi: 1889
Liitunud: 14 Dets 2009, 14:35
Asukoht: Tallinn

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas DasMonx » 11 Okt 2014, 19:12

parim asi on see, et nüüd üks või kaks inimest saavad teha lapse ametlikult õnnelikuks ... aga ma saan nüüd ilma abiellumata oma reisikindlustust (mis laieneb perekonnale) jagada elukaaslasega Fckin w00p
w00p



kui minust oli sulle kasu, siis viska + reppi ka : )

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Shade » 13 Okt 2014, 10:29

Ütleme nii selle seaduse kohta: Kes oleme meie, et saame keelata teiste inimeste armastust (olgu see siis mees ja naine või mees mees või naine naine).
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

Kasutaja avatar
Tom-D
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 545
Liitunud: 14 Juun 2010, 18:47
Asukoht: Kohila

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Tom-D » 14 Okt 2014, 07:41

Sa oled Shade küll nüüd millestki valesti aru saanud - see seadus ei ole tunnetega kuidagi seotud, see seadus reguleerib vaid kooselus olevaid inimesi, nii heteroid kui homoseksuaalseid. Hakkab juba sihuke Mihkel Raua jutt tulema, et "ma tahan et kõik inimesed oleksid õnnelikud" nagu siiani oleks kooselus olevad inimesed hirmsalt õnnetud või see seadus muudaks kellegi kooselu maagiliselt õnnelikuks kohe, või vastupidi, äärmiselt õnnetuks. On ka gaypaarid ilma selle seaduseta õnnelikud, samuti heterod, see seadus puudutab vaid ühte - kindlustunnet. Kui kooselu on registreeritud ja sinuga midagi juhtub, pärib su vara elukaaslane, mitte pereliikmed nagu ennem, kui satud haiglasse ja külastada lubatakse vaid pereliikmetel siis nüüd on ka see võimalus jne... Tunnetega pole siin mingit pistmist, seda ei reguleeri ükski seadus. See seadus ei ole kunagi olnud nn "pedeseadus", et kas lubada või mitte, kuigi vastased seda nii tulihingeliselt selliseks maalisid. Ja selle seaduse mitte läbi laskmine ei oleks ju "keelanud armastust", vaid ainult kooselu registreerimise.

Isiklikult ei poolda.
Ma ei aja äri telefoni teel, kõik käib erasõnumite/e-posti kaudu.

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Shade » 14 Okt 2014, 20:20

minu juttu ei ole vaja võtta üks üheselt, vaid kaudselt nii öelda. Mis siin vahet on kes selle kooselu registreerib. Ma võibolla liiga tolerantne
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

Kasutaja avatar
Tom-D
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 545
Liitunud: 14 Juun 2010, 18:47
Asukoht: Kohila

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Tom-D » 15 Okt 2014, 13:29

Siis peaksid vähe paremini end väljendama järgmine kord. Ei ole sellist asja olemas nagu liiga tolerantne, on lihtsalt tolerantsus. (Y) Ma olen täpselt sama tolerantne.

Eks see seadus on pigem selline mis reaalselt midagi juurde ei anna mida ennem ei oleks olnud võimalik teha, teeb lihtsalt kõik hulga lihtsamaks. Testamenti sai ka ennem teha, et surma korral vara jagada, kooselu seadustada abielu teel (heterod only) jne... Pigem võidavadki sellest seadusest omasooiharad, kel on nüüd suuremad võimalused seaduse silmis perekonda luua kui ennem. Kooselus elavad inimesed ju teavad, et perekonnal, nagu tunnetelgi, ei ole seadusega mingit pistmist ja perekond saab olla ükskõik mismoodi, registreerituna või mitte, see on inimese enda asi. Seadus aga sellist asja kahjuks ei tunnista ja tulebki läbida erinevaid kadalippe, et riik sind kui "perekonda" tunnustaks. Samas kui ka seadus ei tunnusta ei ole te ka kuidagi vähem perekond. Hetkeline hüsteeria tekkis pigem sellest, et oleme tulnud nõuka ajast, kus sellist asja ei sallitud ja hetkel on veel enamus rahvast üles kasvanud sallimatus ühiskonnas. Kui nüüd oleks paar põlvkonda oodatud ja siis sama asi hääletusele pandud ei oleks vahekord kindlasti olnud 40:38, pigem 75:3. Siis ei oleks ka ajakirjandus seda nii suureks puhunud jne... Eesti inimene on selline suhteliselt oma ideedes kinni olev inimene ja vajab aega, et uute asjadega harjuda, asjade kiire läbisurumine ilma korraliku teavituse ja muu tiluliluta ajabki rahva käima, sellest ka see suur lõhestumine ühiskonnas mis ennem hääletust oli. Nüüd on vaikus.

Samas on olemas selline kaval poliitiline mudel mille kaudu saab lõpuks seadustada näiteks kannibalismi või mingi muu ühiskonnale vastuvõetamatu asja. Selle nimi oli vist overtoni aken, kes tahab see otsib netist. Seega asjad on võimalik niikuinii läbi suruda kui seda tahetakse.

EDIT: Leidsin selle overtoni akna artikli ka kus kannibalismi näitel kogu protsess ära seletatakse. :D
http://kaadripoliitika.wordpress.com/20 ... uid-ideid/

Ma ei ole homofoob ja mul ei ole omasooiharate vastu midagi. Nad ei jäta mind ka külmaks, sest mind ei jäta külmaks ükski inimene, kõik on ühtmoodi väärtuslikud ja loodud siia maailma oma panust andma. Ei jäta mind ka ükski seadus külmaks, üritan end uute asjadega nii palju kurssi viia kui võimalik. Enamasti see ei õnnestu aga vahest küll :P
Ma ei aja äri telefoni teel, kõik käib erasõnumite/e-posti kaudu.

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Kooseluseadus

Postitus Postitas Shade » 15 Okt 2014, 17:00

Seda teemat peaks arutama õlle klaasi taga pubis - viimane aeg teha üks M3 istumine jälle :)
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist