Eesti halvad juhid.

Kõik mille jaoks pole alafoorumit loodud!

Kas autojuhid käituvad ülekäigurajal jalakäiate suhtes ülekohtuselt?

Ei (olen enamus aja jalakäija)
2
11%
Jah (olen enamus aja jalakäija)
3
16%
Kuidas kunagi (olen enamus aja jalakäija)
4
21%
Ei (olen enamus aja autojuht)
2
11%
Jah (olen enamus aja autojuht)
1
5%
Kuidas kunagi (olen enamus aja autojuht)
7
37%
 
Hääli kokku: 19

Kasutaja avatar
Kalev
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Dets 2013, 16:03

Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Kalev » 17 Mär 2014, 15:55

Tere!

Tundub imelik, aga mul on tõesti juba kopp ees.
Täna, kui olin keset ülekäigurada sõitis mu nina eest läbi must Mitsubishi panjero (auto ja minu vahel oli u 10cm). Roolis oli 40-45 aastane naine. Autonumber 55 ZLJ.
Palun kirjutage ka teie siia omad halvad juhtumid seoses transpordiga. Kindlasti mainige ka autonumber! Loodan, et saate minust aru. Sellised juhid peavad olema KARISTATUD!
 ! Jack:
Lisasin küsitluse. Ei osanud paremini koostada :P

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Jack » 17 Mär 2014, 16:00

On sul endal muidu autoload olemas?

Enamus inimestest kes jalakäijatena autojuhte kiruvad ei ole ise kunagi autoroolis olnud või ei sõida aktiivselt autoga.
Isiklikult jalakäiana ei näe probleemi. Pigem on on vahel lausa imelik jalakäijana ülekäiguraja ääres olla kuna enamus autojuhte on liiga agarad peatuma. Viipan päris tihti autodele, et sõitke julgelt edasi ma astun peale teid tee pealt üle.
Kui keskonnasõbralikult ja ökonoomselt mõelda siis peaks autol alati eesõigus olema. Pidurdamine ja kiirendamine selle pärast, et jalakäia ei jõua 5sec oodata kuni auto mööda läheb on vähe imelik imho. Mõni päev helsinkis jalakäiana ringi liikudes saad aru kui sõbralikud eesti autojuhid on.

Jalakäija on nõrgem kui auto ja peaksid olema kordi tähelepanelikumad kas neid on märgatud või ei. Kindlasti ei tohi julgel sammul tee peale astuda mõtlemisega, et küll ta raisk peatub, sest seadus näeb seda ette. Tähelepanematu hetk autojuhi poolt ja meie seas on üks hing vähem. Varem või hiljem saavad sellised oma paugu kirja. Kõige kurvem on vaadata idioodist lapseemasi kes ilma veendumata oma vankri tee peale lükkavad. Lapsest on kahju.
Mitmerealised teed on eriti ohtlikud. Kui üks auto peatub, ei tähenda see, et tagantpoolt tulev ja kõrvalsõitev auto on sind tähele pannud. Tüüpilised on sellised olukorrad kus paremas reas sõitev auto hakkab parempööret tegema, näitab suunda, vasakus reast tuleb hooga auto kes ei oska kahtlustadagi, et parempööret tegeva auto eest võib jalakäia välja astuda.

Ühesõnaga. Jalakäija EI TOHI eeldada, et teda on märgatud ja, et teda üle tee lastakse. Autjuht peab ALATI valvas olema ülekäiguradade läheduses ja isegi siis kui neid ei ole. Iga kord kui ma mängivatest lastest mööda sõidan võtan jala pedaalilt ära ja olen valmis pidurdama.
Paljudes riikides ei ole sellist seadust ja sina kui jalakäija ei tea kas inimene on eestlane või välismaalane kes sõidab rendiautoga.
Rohkem sallivust ja vähem torisemist ;)
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Kasutaja avatar
Kalev
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Dets 2013, 16:03

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Kalev » 17 Mär 2014, 18:09

Mul pole lube veel... No jah mul pole midagi autojuhtide vastu, aga ma olin keset ülekäigurada.
Eelmisel aastal koolist kodu poole minnes riivas autojuht mu sõpra. Mu sõber kukkus, kuid autojuht sõitis lihtsalt tuimalt edasi... Rääkisin just sellistest m*nnidest...

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Jack » 18 Mär 2014, 08:21

Need teatud m***id rikuvad üldist pilti korralikult jah.
Kui kunagi load saad ja autoga sõitma hakkad siis kirud veel rohkem, autojuhtide omavaheline tõmblemine on kordades hullem. Osad on sellised närvipuntrad, et õnnetus ootab neid iga nurga taga. Üks väike eksimus ning asi eskaleerub juba selle peale, et autodest hüpatakse kurikatega välja.
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

dreysebud
Vanemmoderaator
Vanemmoderaator
Postitusi: 2582
Liitunud: 26 Mär 2009, 20:47
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas dreysebud » 18 Mär 2014, 09:46

Nõustus jacki-ga. Kellel lubasi pole siis ei tea millest räägitakse. Kui load käes ja oled kogenud siis räägi uuesti :) Seadus näeb ette, et kes hakkab üle tee minema ülekäigu rajalt tuleb veenduda enne, et auto peatub ja annab teed mitte teele joosta ja eeldada, et annab teed. Eriti närvi ajab see pimedal ajal kui jalakäijad helkureid ei kanna ja tee ääres kõnnivad või seda ületavad eriti vales kohas ja siis viimasel sekundil näeme neid alles ja meie peame tegema ohtliku pöörde.
Ja kus juures meie maksame palju eriti linnades, et inimesi ületee lasta nagu jack juba mainis ja seda teab igaüks, et peatumine ja uuesti kiirendamine võtab rohkem kütust.
Niiet vältida ebameeldivusi ja ohtlike situatsioone peaksime olema kõik tähelepanelikumad lihtsalt nii juhid kui ka jalakäijad
Tel: 56341701
E-mail/Msn: mcdrey87@hotmail.com

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Jack » 18 Mär 2014, 10:45

Kõige parem on alati jalakäija ja autojuhi vahel tekitada silmside. Jalakäija ei pea mitte autot vaatama vaid autos olevat juhti. Kui sellel ikka pilk hoopis mujal on siis ta ei märka sind, tee mis tahad.

Jalakäijate pärast juhtub päri palju tagant otsasõite. Esimene auto viskab pidurid blokki kuna keegi tarkpea otsustas tee peale hüpata, taga sõitev auto ei jõua reageerida ning sõidab sisse. Asi peab ikka mõistuse piires toimuma. Kui on näha, et auto ei jõua normaalselt sinu jaoks seisma jääda ja peab äkkpidurduse tegema siis ei ole ohutu ette astuda. Hea on kui pidurdada jõuab ja piirdub vaid plekimõlkimisega.
Eelistan neid jalakäiaid kes autode vahemaid õigesti hindavad ja vaatavad korra autojuhile otsa ja kiirelt üle tee lähevad nii, et ma ei pea isegi seisma jääma vaid saab piirduda väikese pidurdusega (Y) Või siis neid kes lausa näitavad käega, et sõida edasi, ma lähen peale sind üle tee.
Uimerdavad ning auto seisma jäämist ootavad on need kõikse tüütumad.
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Hydra Tomix » 18 Mär 2014, 11:27

Nii palju, kui ma Tartus jalgsi käin, enamus ajast kasutan valgusfooriga ülekäike. Kesklinnas kitsatel tänavatel on autodel niigi kiirus väike, seal pole neil probleemi seisma jääda. Annelinnas on asi teistsugune, seal on kõigil maru kiire kuskile

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Riddim » 18 Mär 2014, 11:49

Mul on see teema, et töö juures on üks ülekäik. Hommikul pole selle ületamisega mingit probleemi, aga õhtul koju minnes on kõikidel juhtidel nii kiire koju saamisega, et keegi ei taha seisma jääda :(

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Jack » 18 Mär 2014, 13:58

Tõesti tallinnas on palju raskem teed ületada. Rohkem venelasi? Võibolla lihtsalt "kiirem" liiklus? Varemgi kuulnud tallinnlaste suust kuidas Tartu on magavate autojuhtide linn :D
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Holy.
Algaja
Algaja
Postitusi: 75
Liitunud: 02 Nov 2012, 20:29

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Holy. » 18 Mär 2014, 23:04

Sügisel sain piiratud B-kat kätte ja peale natukest sõitmist sain aru millised t*rapead jalakäijad on. Ühe päeva jooksul oleksin alla ajanud kaks inimest. Üks tuli tuimalt natukene enne mind üle, pole isegi vaadanud kas autod tulevad või ei. 100m eemal sellest ülekäigu rajast täpselt samamoodi üks naine enda koeraga. Selline tunne oli, et ei viitsi jalga pidurele ka vajutada.

Kasutaja avatar
Censored
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 25 Mai 2009, 13:48

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Censored » 18 Mär 2014, 23:22

Sellepärast hoiangi ülekäiguradadel silma hoolsalt peal alati. Tallinnas on liiklus eriti kiire ja närviline ning jalakäijad suruvad ennast teele kuigi ei ütleks, et üle ei lasta kui selgelt annad märku, et soovid üle saada (vahest ei saa aru, kas inimene niisama veedab seal tee ääres aega või reaalselt tahab üle tee tulla, alati tuleks selleks võimalikult tee äärde tulla ja juhtidele otsa vaadata, siis antakse ka kohe teed). Muidu Jack tõi head punktid välja.
Pilt

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Riddim » 19 Mär 2014, 11:05

Holy. kirjutas:sain aru millised t*rapead jalakäijad on
T*rapäid on mõlemis leeris. Sama kehtib ka normaalsete inimeste kohta, neid jagub ka mõlemale poole.

Kasutaja avatar
Kalev
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Dets 2013, 16:03

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas Kalev » 19 Mär 2014, 18:13

Nõus!

Kasutaja avatar
iChriss
Liige
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 24 Okt 2013, 15:58

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas iChriss » 24 Mär 2014, 18:16

Pean nõustuma.
Ise olen nii juht kui jalamees ja
- liikluses juhina:
Pidevalt panen tähele, kui noored või siis ka vanemad inimesed lihtsalt ei suvatsegi vaadata kas auto tuleb või ei.
Ootamatult ette hüppanud jalakäija pärast peab pidurid blokki vajutama ja siis hiljem jälle kiirendama.
See on nii haige, ma ei saa sellest lihtsalt aru, kuidas saab üldse inimene alustada ülekäiku, kui ei veendu et autosi ei tule.

- liikluses jala:
Vaatan ise alati, mõlemalt poolt autosi. Ei suuda kunagi ilma vaatamata üle minna. Tavaliselt kui rohkem autosi on, siis lasen ka autodel läbi sõita, peatamata. Kõnnin meelsamini üle tee, kus autod ei oota minu tagant, mitte kus hunnik autosi minu pärast ootavad.

Seadust taga ajada ei ole liikluses mõttet. Samahästi võib juht pärast õnnetust õelda, et jalakäija isegi ei vaadanud mõlemale poole ja tuli teele mitte kusagilt. Kuigi jalakäija on kohustatud vaatama mõlemale poole teed, enne teele astumist. Niiet kahe otsaga asi.

Muidugi nendest pingetest, mis toimuvad autojuhtise vahel... Nendest pole vist mõttet rääkida. Üks on hullem kui teine...


Christo
GTA or rally only! Vihkajad võivad vihata.

hoihoi
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 359
Liitunud: 29 Juun 2009, 22:18
Asukoht: Tartu, Tartumaa

Re: Eesti halvad juhid.

Postitus Postitas hoihoi » 24 Mär 2014, 20:24

kõige hullemad on ju jalgratturid kes mõtlevad, et ma nüüd "lipsan läbi".

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist