Forza Motorsport 4

Mängude arutelud, ülevaated, vaidlused

Moderaator: tanel3699

Vasta
sten260
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 326
Liitunud: 28 Sept 2009, 21:10
Asukoht: Saaremaa

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas sten260 » 24 Nov 2011, 15:43

xSullx kirjutas:
sten260 kirjutas:Kõik maas, va ABS sest see päris elus ka peal (oleneb autost) :p Pidurdus joont pole peal, kuna see rikub kogu lõbu ära.
See on nõme, et R1 autodega on rooliga kõvasti raskem mängida kui puldiga , vahest sõbraga mängime split screen ja no lihtsalt võimatu mööda saada kui ta puldiga mängib, lihtsalt tuimalt pult peos auto keerab ulme kiirustel kurve.. Ma väänan rooli nii et tatt ninast väljas ja ikka 30 sekki maas ringiga Nordschleifel...
Kas sõbral on ka simulation steering peal? Puldiga teeb see asju natukene keerulisemaks, kuid mitte väga oluliselt, kui sellega juba harjutud on. Eks rooliga olegi natukene raskem, kuna saab palju täpsemalt ja reaalsemalt keerata. Kuna LMP1 autod pole reaalelus mingid nalja asjad, siis peabki ju raske olema.
Kui kurvides lendab alati puldiga eest ära, siis tõenäoliselt on vast alajuhitavus probleem, seega ehk keerad rooliga liialt palju kurvides? Lihtsalt pakun muidugi, ei tea kuidas sõidad. ;)
Sõbral täpselt samad seaded, seega samuti sim steering. Kuigi ma ise proovisin ka puldiga ja auto käitub palju rahulikumalt kurvides, saab palju kiiremini kurve võtta. Rooliga nagu palju tundlikum kurvides.
Rooli ma ei keera üldse palju ,max 10-20 kraadi ,samas pole vajagi kuna kurvid tulevad nii kiiresti ja pole aega lapata seda edasi tagasi. Vb selles ongi asi, et puldiga jõuab sekundiga rooli teisele poole keerata ,aga rooliga see nii lihtne ei ole. Sellest ka need aja vahed. Muidugi see LMP1 auto tundub puldiga nagu liimitud rajale.

parasitegod
Liige
Liige
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Aug 2009, 15:20

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas parasitegod » 27 Nov 2011, 21:51

sten260 kirjutas: Sõbral täpselt samad seaded, seega samuti sim steering. Kuigi ma ise proovisin ka puldiga ja auto käitub palju rahulikumalt kurvides, saab palju kiiremini kurve võtta. Rooliga nagu palju tundlikum kurvides.
Rooli ma ei keera üldse palju ,max 10-20 kraadi ,samas pole vajagi kuna kurvid tulevad nii kiiresti ja pole aega lapata seda edasi tagasi. Vb selles ongi asi, et puldiga jõuab sekundiga rooli teisele poole keerata ,aga rooliga see nii lihtne ei ole. Sellest ka need aja vahed. Muidugi see LMP1 auto tundub puldiga nagu liimitud rajale.
Mul oli demoga täpselt sama asi, et rooliga olid ringiajad vist 10 ja rohkem sekundit aeglasemad, kui puldiga mängides (seaded kõik täpselt samad). Nii, kui rooli keerad, vaatad ühe rajapiirdega tõtt. Korrigeerid ja vaatad teisel pool teed oleva piirdega tõtt.

Kuu aega seisis mul mänguplaat niisama laual kuni eile siis sain nii kaugele, et paar tunnikest täisversiooniga lähemalt tutvust teha. Esimene asi, mis ma tegin, oli see, et kirjutasin oma rooli tundlikkuse seaded FM3-st ülesse ja seadistasin FM4 täpselt samamoodi. Ja vahe on demoga võrreldes täiesti tuntav (demos neid seadeid muuta ei saanud kahjuks). Seega, kui sul see on tegemata, siis võiksid proovida.

SAMAS on see "sim steering" (vähemalt minu rooliga) kaugel reaalsest elust. No kurat võtaks, ma ei ole veel ühegi autoga sõitnud, kus peale pöörete jõudmist 2000 piirile kaob roolilt absoluutselt igasugune vastujõud (põhimõtteliselt võib väikse sõrmega rooli ringi keerutada) ning tagasiside. Ja siis ongi nii, et oled nagu purjus lehm libedal jääl.

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas xSullx » 28 Nov 2011, 09:59

parasitegod kirjutas:SAMAS on see "sim steering" (vähemalt minu rooliga) kaugel reaalsest elust. No kurat võtaks, ma ei ole veel ühegi autoga sõitnud, kus peale pöörete jõudmist 2000 piirile kaob roolilt absoluutselt igasugune vastujõud (põhimõtteliselt võib väikse sõrmega rooli ringi keerutada) ning tagasiside. Ja siis ongi nii, et oled nagu purjus lehm libedal jääl.
Eks sellised asjad olene ka roolist endast. Kas on FFB, kui hea see on jne.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

parasitegod
Liige
Liige
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Aug 2009, 15:20

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas parasitegod » 28 Nov 2011, 18:05

xSullx kirjutas:Eks sellised asjad olene ka roolist endast. Kas on FFB, kui hea see on jne.
Loomulikult oleneb roolist, aga xkarbil ei ole see roolide valik just teab mis suur, et see nii drastiliselt erinev saab olla - kas tõesti suured ninad mänguarenduses loodavad, et kõik nüüd muretsevad endale koju 600.-€ roolikomplekte (et turult välja süüa needki vähesed, kes seal odavamas otsast midagi pakuvad) või on arendus lihtsalt aja/rahanappuse või kokkuhoiu nimel poolikuks jäetud (et küll järgmise osaga edasi arendame, praegu rohkem raha sinna alla ei pane).

Lihtsalt need paar tilka tõrva meepotis on ikka rõveda tõrva maitsega :D

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas xSullx » 02 Jaan 2012, 13:07

Alustame aastat endurance sõiduga!

Pakuks välja idee teha natuke pikem sõit, mis kestaks kuskil 45-50min. Sõit toimuks kolmes klassis: LMP1 (Prototype 1), LMP2 (Prototype 2) ja GT2 (ehk, et siis Le Mans'i variant). Autod oleks kõik ilma upgrade'ideta kuid set-up'i tuunimine on muidugi igati lubatud.

Rada oleks esimeseks prooviks Road Atlanta, enne kõike see pärast, et raja lühiksuse tõttu tulevad mutliclass võlud kiiresti esile. 5-6 ringi LMP1 autoga ja GT2 autod hakkavad juba ette jääma. Ja sealt edasi pea iga teine ring on kohata liiklust. Ringide arv tuleks 38. See oleks LMP1 autodel 45min või natuke vähem ja GT2 autodel umbes 53min pihta.

Kõik huvilised võiksid siin endast teada anda ja samuti ka märkida, mis klassis sooviksid nad osaleda (võimalusel ära märkida ka auto, et ei oleks sõit täis ainult 1te, 2te sõidukit). Samuti, kuna ei pruugi tulla jube palju rahvast, siis peab võibolla täitma lobby mõne AI sõitjaga. Seega võiksite proovida, mis tasemel AI'le saate vastu stock autoga oma valitud klassis, et siis oskaks võimaluse korral lisada õige tasemega AI'd.

Kindlasti võib pakkuda variante, millal kellelegi selline ettevõtmine Jaanuari kuu sees sobiks, kuid pakuksin välja nt. mingi pühapäeva, alates pärast lõunast kuni täitsa hilisõhtuni välja. Kui on küllalt huvilisi, siis pikemas perspektiivis on plaan teha sellist asja regularselt, jälgides ALMS'i ja WEC kalendreid ja õigete radade puudumisel muid radu sõita.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

tomtom
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 715
Liitunud: 08 Dets 2010, 23:55
Asukoht: Tallinn

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas tomtom » 02 Jaan 2012, 14:15

xSullx kirjutas:Alustame aastat endurance sõiduga!

Pakuks välja idee teha natuke pikem sõit, mis kestaks kuskil 45-50min. Sõit toimuks kolmes klassis: LMP1 (Prototype 1), LMP2 (Prototype 2) ja GT2 (ehk, et siis Le Mans'i variant). Autod oleks kõik ilma upgrade'ideta kuid set-up'i tuunimine on muidugi igati lubatud.

Rada oleks esimeseks prooviks Road Atlanta, enne kõike see pärast, et raja lühiksuse tõttu tulevad mutliclass võlud kiiresti esile. 5-6 ringi LMP1 autoga ja GT2 autod hakkavad juba ette jääma. Ja sealt edasi pea iga teine ring on kohata liiklust. Ringide arv tuleks 38. See oleks LMP1 autodel 45min või natuke vähem ja GT2 autodel umbes 53min pihta.

Kõik huvilised võiksid siin endast teada anda ja samuti ka märkida, mis klassis sooviksid nad osaleda (võimalusel ära märkida ka auto, et ei oleks sõit täis ainult 1te, 2te sõidukit). Samuti, kuna ei pruugi tulla jube palju rahvast, siis peab võibolla täitma lobby mõne AI sõitjaga. Seega võiksite proovida, mis tasemel AI'le saate vastu stock autoga oma valitud klassis, et siis oskaks võimaluse korral lisada õige tasemega AI'd.

Kindlasti võib pakkuda variante, millal kellelegi selline ettevõtmine Jaanuari kuu sees sobiks, kuid pakuksin välja nt. mingi pühapäeva, alates pärast lõunast kuni täitsa hilisõhtuni välja. Kui on küllalt huvilisi, siis pikemas perspektiivis on plaan teha sellist asja regularselt, jälgides ALMS'i ja WEC kalendreid ja õigete radade puudumisel muid radu sõita.
Mina oleks kindel mängija ja mul on üks inimene veel kes pole küll foorumi kasutaja aga ta sõidab kindlasti nii et pange kuupäev paika ja siis võiks mängu teha
HatchedNeptune

Kusti
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 429
Liitunud: 15 Jaan 2011, 00:51

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas Kusti » 10 Jaan 2012, 15:17

(Y) (Y) (Y)

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas xSullx » 12 Jaan 2012, 12:11

Spoiler! :
xSullx kirjutas:Alustame aastat endurance sõiduga!

Pakuks välja idee teha natuke pikem sõit, mis kestaks kuskil 45-50min. Sõit toimuks kolmes klassis: LMP1 (Prototype 1), LMP2 (Prototype 2) ja GT2 (ehk, et siis Le Mans'i variant). Autod oleks kõik ilma upgrade'ideta kuid set-up'i tuunimine on muidugi igati lubatud.

Rada oleks esimeseks prooviks Road Atlanta, enne kõike see pärast, et raja lühiksuse tõttu tulevad mutliclass võlud kiiresti esile. 5-6 ringi LMP1 autoga ja GT2 autod hakkavad juba ette jääma. Ja sealt edasi pea iga teine ring on kohata liiklust. Ringide arv tuleks 38. See oleks LMP1 autodel 45min või natuke vähem ja GT2 autodel umbes 53min pihta.

Kõik huvilised võiksid siin endast teada anda ja samuti ka märkida, mis klassis sooviksid nad osaleda (võimalusel ära märkida ka auto, et ei oleks sõit täis ainult 1te, 2te sõidukit). Samuti, kuna ei pruugi tulla jube palju rahvast, siis peab võibolla täitma lobby mõne AI sõitjaga. Seega võiksite proovida, mis tasemel AI'le saate vastu stock autoga oma valitud klassis, et siis oskaks võimaluse korral lisada õige tasemega AI'd.

Kindlasti võib pakkuda variante, millal kellelegi selline ettevõtmine Jaanuari kuu sees sobiks, kuid pakuksin välja nt. mingi pühapäeva, alates pärast lõunast kuni täitsa hilisõhtuni välja. Kui on küllalt huvilisi, siis pikemas perspektiivis on plaan teha sellist asja regularselt, jälgides ALMS'i ja WEC kalendreid ja õigete radade puudumisel muid radu sõita.
Seoses planeeritud Le Mans-stiilis sõiduga, millest postitasin varem on praeguseks päevaks planeeritud selle nädala pühapäev (15. jan). Alguse ajaks, oleks kuskil 4-5 paiku. Hetkel on kindlalt 4 sõitjat. Mida rohkem seda põnevam tuleks!
Viimati muutis xSullx, 12 Jaan 2012, 15:58, muudetud 1 kord kokku.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

tomtom
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 715
Liitunud: 08 Dets 2010, 23:55
Asukoht: Tallinn

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas tomtom » 12 Jaan 2012, 14:20

xSullx kirjutas:
Spoiler! :
xSullx kirjutas:Alustame aastat endurance sõiduga!

Pakuks välja idee teha natuke pikem sõit, mis kestaks kuskil 45-50min. Sõit toimuks kolmes klassis: LMP1 (Prototype 1), LMP2 (Prototype 2) ja GT2 (ehk, et siis Le Mans'i variant). Autod oleks kõik ilma upgrade'ideta kuid set-up'i tuunimine on muidugi igati lubatud.

Rada oleks esimeseks prooviks Road Atlanta, enne kõike see pärast, et raja lühiksuse tõttu tulevad mutliclass võlud kiiresti esile. 5-6 ringi LMP1 autoga ja GT2 autod hakkavad juba ette jääma. Ja sealt edasi pea iga teine ring on kohata liiklust. Ringide arv tuleks 38. See oleks LMP1 autodel 45min või natuke vähem ja GT2 autodel umbes 53min pihta.

Kõik huvilised võiksid siin endast teada anda ja samuti ka märkida, mis klassis sooviksid nad osaleda (võimalusel ära märkida ka auto, et ei oleks sõit täis ainult 1te, 2te sõidukit). Samuti, kuna ei pruugi tulla jube palju rahvast, siis peab võibolla täitma lobby mõne AI sõitjaga. Seega võiksite proovida, mis tasemel AI'le saate vastu stock autoga oma valitud klassis, et siis oskaks võimaluse korral lisada õige tasemega AI'd.

Kindlasti võib pakkuda variante, millal kellelegi selline ettevõtmine Jaanuari kuu sees sobiks, kuid pakuksin välja nt. mingi pühapäeva, alates pärast lõunast kuni täitsa hilisõhtuni välja. Kui on küllalt huvilisi, siis pikemas perspektiivis on plaan teha sellist asja regularselt, jälgides ALMS'i ja WEC kalendreid ja õigete radade puudumisel muid radu sõita.
Seoses planeeritud Le Mans-stiilis sõiduga, millest postitasin varem on praeguseks päevaks planeeritud selle nädala laupäev (15. jan). Alguse ajaks, oleks kuskil 4-5 paiku. Hetkel on kindlalt 4 sõitjat. Mida rohkem seda põnevam tuleks!
Annan pühapäev teada kumb võistleb kas mina või minu sõber kuna mul mäng olemas aga tema oma veel postis ja ei ole kätte saanud
HatchedNeptune

tomtom
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 715
Liitunud: 08 Dets 2010, 23:55
Asukoht: Tallinn

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas tomtom » 12 Jaan 2012, 14:41

Kuna ise olen ära ja ei saa siiski võistelda siis võistleb teine kasutaja
Rouch R
HatchedNeptune

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas xSullx » 12 Jaan 2012, 15:59

Minu eelmises postituses oli viga - pühapäev on 15. jaanuar, kirjutasin kogemata laupäev. Kuupäev on õige.

EDIT: Algusaeg saab olema kuskil 5-paiku. Hetkel tundub olevat 6-7 osavõtjat.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas xSullx » 17 Jaan 2012, 10:04

Pühapäevane 45-50min Road Atlanta sõit oli igati edukas. Sõidus osales 5 inimest, kuid hiljem liitus teiseks sõiduks veel 1, pluss 2-4 inimest olid kindlad tulijad, kuid ei saanud erinevatel põhjustel osaleda. Vastukaja oli kõikide poolt ainult positiivne. Seega tundub, et siiski huvi on ja see on tõesti tore.

Plaan on hakata iga pühapäev selliseid pikemaid sõite teha, mis kestaksid sinna kolmveerand tunni kanti. Selle nädala kohapealt ei ole ei raja ega ka autode kohapealt midagi otsustatud. Kui algne plaan oli teha Le Mans klassidega (LMP1, -2 ja GT2), siis iga nädalaselt sõites, lõppevad rajad, kus nendega reaalselt sõita saab, üsna kiiresti otsa. Rõhk oleks siiski, et toimuks multi-class sõit, et oleks rohkem tegevust ja liiklust rajal. Nii, et on oodatud pakkumised osalejatelt ja veel enam on oodatud uued osalejad.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas xSullx » 21 Jaan 2012, 01:34

See pühapäev siis uuesti pikem sõit, mis kestab 40-45min kanti. Pakuti välja, et teha vanemate autodega ning Forza klass jääks kõikidel samaks.
Praegu siis 2 erinevat autode gruppi:

1. Max PI - A600, aasta kuni 1970.
2. Max PI - A600, aasta 1980-1989.


Rajaks on hetkel hääletatud Suzuka. Nii, et kõik autosid upgrade'ima ja viimaseid häälestusi tegema. Sõit peaks toimuma kuskil 4-5 paiku õhtul.
Praeguseks on see üritus teist nädalat järjest ja loodetavasti jätkub sama tempoga. Mängijaid on hetkel oodata loodetavasti kuskil 5-7 kanti.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

Rouch R
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 43
Liitunud: 21 Jaan 2012, 13:26

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas Rouch R » 21 Jaan 2012, 13:51

Kuna seekord sõit juba valitud, siis pakun välja järgmised autod ja raja.
1.BMW E30 M3 1991
2.MB 190E EVO2 1990
klass A600

rajaeelistus mul personaalne ja võib paljudele mitte sobida, kuid selleks ongi see vaid idee -
Nürburing nordschleife, ringide arvu ei oska pakkuda, kuid eks ta sinna 5-7 kanti jääks
Viimati muutis Rouch R, 22 Jaan 2012, 00:14, muudetud 1 kord kokku.

Saabu
Liige
Liige
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Dets 2009, 16:21
Asukoht: Tartu

Re: Forza Motorsport 4

Postitus Postitas Saabu » 21 Jaan 2012, 16:21

Minuarust kui Nordel sõita siis juba mingite kiirete masinatega.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist