Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Kõik mille jaoks pole alafoorumit loodud!
Vasta
Scarface
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 28 Mai 2010, 17:42

Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Scarface » 17 Nov 2010, 18:39

Ostsin siis 42 tollise plasma LG PJ350 teleka. Samuti ostsin ka 5.1 logitech surround kõlarisüsteemi. 5 kõlarit ja supakas. Üritan siis need kõlarid panna telekale järgi aga mitte ei tule kõlaritest heli. Süsteemi pooles tkõik töötab, bassi oli high volume peal kuulda. Samuti käisin ühes tehnikapoes "Provel". Sealt anti nõu ja ostsin ühe vahejupi. Täpsemalt on siis üks siuke väike liides vms.. kuhu lähevad kõlarite kolm erineva värviga juhet sinna sisse ja teiselt poolt tuleb punase ja valge värviga välja kaks juhet. Need kaks juhet lähevad omakorda telekasse. Antud 2 juhet ma siis Provelist ostsingi. Lülitasin telekast heli välja, proovisin igast variante seadetes telekas panna. Aga heli ikka ei tule sealt kus vaja. On keegi varem midagi taolist ühendanud endal või oskab infot jagada mida valesti olen teinud või mida proovida võiks?
Lisan pildid ka,et oleks selgem pilt millest jutt käib.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

dreysebud
Vanemmoderaator
Vanemmoderaator
Postitusi: 2582
Liitunud: 26 Mär 2009, 20:47
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas dreysebud » 18 Nov 2010, 07:25

Proovida võid ka need 2 juhet mis teleka taha lähevad(hetkel sul mono vasak ja parem) teise audio aukudesse nagu component in ja seal allpool audio olemas ka. Teleka seadmetes aga peaks saama valida teleka kõlarid off vms siis automaatselt peaks valima jah kodukino omad, kui õieti järgi.

Endal muidu samasugune skeeem teleka taga audio koha pealt jne, kuid endal aga pole kodukino telekaga ühendatud, kuna mul vana versioon ja telekas tutikas niiet ühendatud tavalise auxi-ga see arvutiga. Mingiaeg plaanis uuem kodukino vaadata ja siis telekaga ühendada niiet jõuan ka varsti sinnamaani :P
Tel: 56341701
E-mail/Msn: mcdrey87@hotmail.com

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Shade » 18 Nov 2010, 10:31

probleemi lahendus on lihtne ju.
1) telekal on suunatud sul kõlari heli juhtmed (2xRCA valge ja punane) audio in auku. Sealt kaudu tuleb heli sisse, mitte ei liigu välja, selletõttu su kõlaritest ka mingit heli ei tule
2) pane need kõlari juhtmed ikka sellisesse auku kuhu on kirjutatud: HDMI Audio out (enamus telekatel selline RCA otsikute auk täitsa taga olemas.
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

Kasutaja avatar
eddvin
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 254
Liitunud: 19 Apr 2010, 14:48
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas eddvin » 18 Nov 2010, 13:01

lahendus on jah lihtne :D
Mul on samad kôlarid ning endal on need ühendatud kôrvaklapiväljundist läbi sama asja nagu sul
Talking Bananas Can't Fly

Scarface
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 28 Mai 2010, 17:42

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Scarface » 18 Nov 2010, 13:38

Aga mul audi out on ju optical digital audi out ja see on mingi sellise auguga kuhu läheb mingi teist sorti juhe. Kas pean siis mingi vahejuhtme ostma w? Igaljuhul selle punase ja valge juhtme mis pildil näh aoli lihtsalt pildi tegemise ajal nendes aukudes muidu ma kõik augud järgi proovinud. Audio in on ainult sellise auguga kuhu läheks kas punane või siis valge juhe.Poest öeldi ka, et kui need juhtmed mis ostsin ei aita, siis ostaksin kõrvaklappide juhtme otsa mille panen sellele punasele ja valgele juhtmele otsa, kuid ma ei leia enda telekal küll seda kõrvaklappide auku. Järelikult selle süsteemiga vist teha ei saa.

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Shade » 18 Nov 2010, 14:22

tee oma teleka aukudest pilt mulle, siis saan ise peale visata pilgu. POle ma veel telekat näinud kus pole RCA audio out väljundit
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

Scarface
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 28 Mai 2010, 17:42

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Scarface » 18 Nov 2010, 15:32

Pildid mul olemas aukudest ju.

Scarface
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 28 Mai 2010, 17:42

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Scarface » 18 Nov 2010, 16:29

Ostsin igast vahejuppe ja sain tööle.

dreysebud
Vanemmoderaator
Vanemmoderaator
Postitusi: 2582
Liitunud: 26 Mär 2009, 20:47
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas dreysebud » 18 Nov 2010, 17:29

Kuidas sa selle siis lahendasid, äki kulub see mullegi ära kunagi :P
Tel: 56341701
E-mail/Msn: mcdrey87@hotmail.com

Scarface
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 28 Mai 2010, 17:42

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Scarface » 18 Nov 2010, 18:19

See vahejupp mis piltidelt näha eks, selle punase ja valge otsa panin scart/rca avadega vahejupi sisse, selle panin omakorda scart jagajasse ja ühest scart avajast tuli välja scarti juhe mis läks digiboxi ja oligi olemas. Muidu seda scart jagajat poleks vaja olnud aga see scart /rca väljunditega jupp mille ma digiboxi panin, ei mahtunud seejärel kõrvale HDMI kaabel ära. Seetõttu pidingi scart jagaja ostma. Väga vinge süsteem nüüd:D

Kasutaja avatar
eddvin
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 254
Liitunud: 19 Apr 2010, 14:48
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas eddvin » 18 Nov 2010, 18:24

väga vinge süsteem tõesti, need juhtmed on niigi pikad :D
no vähemalt kõik töötab :P
Talking Bananas Can't Fly

Scarface
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 28 Mai 2010, 17:42

Re: Arvuti kõlarid 5.1 plasma telekale järgi?

Postitus Postitas Scarface » 18 Nov 2010, 18:44

Muidu heli tuleb kõlaritest digi tv digiboxi kaudu, kuid kui xboxi hakkan mängima võtan lihtsalt sellest väikesest vahejupist ära punase ja valge juhtme ja panen telekale järgi sinna kõrvale kus kollane/punane/valge on. Siis saab mängides ka head heli.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist