Forza 6

Xbox One mängud

Moderaator: tanel3699

Andrii
Liige
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 11 Jaan 2013, 13:20
Asukoht: Tartu

Forza 6

Postitus Postitas Andrii » 16 Nov 2015, 21:24

Pilt

Developer: Turn 10 Studios
Publisher: Microsoft Studios
Platform: Xbox One
Genre: Racing
Modes: Single-player, multiplayer

Release dates:
  1. NA September 15, 2015
  2. JP September 17, 2015
  3. EU September 18, 2015
Pilt

Andrii
Liige
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 11 Jaan 2013, 13:20
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas Andrii » 16 Nov 2015, 21:27

Jagage siis oma kogemusi mänguga.
Paljud üldse mängivad seda ?
Minuarust on see drivataride süsteem natuke pooletoobine:
Panin drivatar difficulty above average peale, et natuke uue autoga sõitmist harjutada.
Tegin siis suhteliselt häid ringe, , isegi viiest viimasest enemyst olin ringiga ees, ning järsku avastasin second place enda seljataga ?
Tavaliselt igas klassis ongi 1-2 drivatari, kes lihtsalt sõidavad 2x paremini kui ülejäänud drivatarid, mis vajaks natuke kohendamist.
Senikaua on üldmulje väga hea olnud :)
Pilt

Kasutaja avatar
eJoKkEr
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Okt 2014, 20:09

Re: Forza 6

Postitus Postitas eJoKkEr » 16 Nov 2015, 21:36

Jah,panin kahjuks seda ka ise mängu tutvustavate videode pealt tähele,et 1 ja teinekoht olid päris tihti teistega võrreldes ikka jupi maad paremad.
Isiklikust kogemusest kahjuks rääkida ei saa sest Forza 6 bundle on alles minupoole teel,aga muljest on jäänud et ikka tundub paganama hea mäng olevat,ja kuna maise race gamer väga ei ole siis arvan ikkagi,et Forzas väga petuma ei peaks.

Kasutaja avatar
Eg3rt
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 394
Liitunud: 18 Jaan 2014, 20:56
Asukoht: Rakvere

Re: Forza 6

Postitus Postitas Eg3rt » 16 Nov 2015, 21:47

Olen ka mõne sõidu jõudnud teha. Esmamuljed on väga head - uued rajad, mida pole näinud, autode valik kena ja lai. Üks tähelepanekutest on see, et juhitavus on nagu lihtsam võrreldes 5. osaga. (sõidan expert difficultiga, sim steering, tracktion peal, stability ja abs maas, manual kast). Esimene drifti proov tuli kohe välja. Eelnevat 5. osa kohta kindlasti öelda ei saa.
Pilt

Andrii
Liige
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 11 Jaan 2013, 13:20
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas Andrii » 16 Nov 2015, 22:05

Ise olen ka nüüd pmst nädal Xbox One Forza 6 Edition omanik, ja ütleks, et väga mõnus pult ja asjad, konsooli endaga väga rahul ikka :D
Viiendat seeriat kommenteerida ei oska, kuna too sai nii palju kriitikat igalpool, siis ei hakanud tolle pärast XBone ostma, aga kuus juba andis märku, et oleks aeg :D
Aga sa mängid rooliga või kuidas ?
Ma ise mängin nii, et kõik traction controlid absid jne on off, manual w/clutch aga steering normal, sest puldiga mängides on simulator natuke kahtlane minuarust :D
Vihmaga rajad on ka suhteliselt huvitavad asjad, eriti need veelombid mis radadel on, teevad sõidud hoopis keerulisemaks :)
Pilt

Andrii
Liige
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 11 Jaan 2013, 13:20
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas Andrii » 17 Nov 2015, 14:49

Kas kellelgi esineb veel selliseid väikseid valgeid pixleid tumedatel pindadel ?
Tavaliselt mängin cockpit viewga, ja panin tähele et mazda miata mx5 1992 spidoplokil on suht palju neid valgeid pixleid. Vahepeal esineb neid pixleid ka teepeal, kuna see mul ainuke mäng hetkel xbonel, siis ei saa teiste mängudega testida, aga kas asi on kalibreerimises/telekas/mängus/kaablis või hoopis GPU-s ?
Pilt

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza 6

Postitus Postitas xSullx » 17 Nov 2015, 16:09

Forza 6 on kindlasti parem kui eelmine osa. Kuid siiski on päris palju väikesi detaile, mis hakavad pikapeale korralikult häirima. Alates garaažist autode leidmisest ja järjestamisest, kuni private multiplayer lobby üles seadmise võimalustest. Väikeseid asju, mis pole FM6's minu meeles tkõige paremini lahendatud (eeldades, et kas varasemates Forzades või teistes Xbox One mängudes on paremini tehtud) on ikka päris suur nimekiri kui otsima hakata.

Eks üldiselt on päris hea Forza Motorsport mäng. Ja valdavalt olen ise rohkem päris võidusõiduautode simulaatorite poole kiskunud ja seepärast oli pärast 1.5-2 kuud mängimist minu konsoolis jälle Project CARS peamine võidusõidumäng. Lihtsalt sobib minule palju rohkem.
Autode käsitlemine on FM6's päris sarnane 5'ga, ja siiani on piduri tunnetus (mängin puldiga, seega parema triggeri tunnetus) veidikene liiga tundlik. Isegi pärast 1.5 kuud mängimist oli igal teisel sõidul päris mitu hetke, kus rattad läksid pidurdamisel blokki. See röövib korralikult enesekindlust ja ei ole seda julgust täiesti piiri peale lükata neid pidurdusmaid. FM4's oli asi parem ja kinnitus, et asi pole puldis on pidurdamine Project CARS'is ja F1 2015's palju lineaarsem ja saab kenasti blokkeerumist vältida.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

evoandroidest
Algaja
Algaja
Postitusi: 63
Liitunud: 02 Aug 2014, 16:05
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas evoandroidest » 17 Nov 2015, 18:22

Minujaoks esimene motorsport seerja mäng ja olen väga rahul. Kuna varem olin mänginud ainult horizon ja horizon 2-te, siis juhitavus tundus esmalt väga keeruline, aga selle sain paari päevaga käppa ja nüüd pole lihtsalt sõnu, kui hästi see mäng mulle sobib.
Olen algusest peale mänginud mängu rooliga ja pole kordagi isegi proovinud puldiga mängimist. Pulti olen vahetevahel ainult menüüs liikudes kasutanud, kunas nii saab kiiremini.
Võidusõite mängin alati seest vaates sest nii on kogu efekt ja tunnetus parem. Eriti rooliga mängides. Kui võidusõidust saab mõneksajaks villand, siis saab ju alati driftida ja vastupidiselt võidusõidule, teen seda väliselt vaatelt.

Autode ja radade valikut on ka täiesti piisavalt ja rohkemki veel. Modifikatsioonid on ka suurepärased, et kui midagi muuta, siis on ka tunda, et auto juhitavus muutub.

Multiplayer oli algselt üpris raske. Peale sp oli ikka väga raske harjuda pärisinimestega koos mängima. Aga kui ei anna kohe alla ja ikka edasi üritada, jäädes sinna 15-24-nda koha vahele, hakkavad ka peale paari tundi juba top 5 kohad tulema.

Forza seerja on mu lemmik ja ka jääb selleks. See oli ka ainuke põhjus miks sai ostetud ONE, mitte PS4. JA MA EI KAHETSE!!!

Braking: ABS ON (raske ilma mängida, kui pole roolile/pedaalidel tooli)
Steerin: Normal
Traction and stability: OFF
Shifting: MANUAL



Link ka minu videole, sellest mängust.
https://www.youtube.com/watch?v=ba8wNAE6Qv8
Viimati muutis evoandroidest, 19 Veebr 2016, 21:31, muudetud 1 kord kokku.
GT: HooDiniX

Hopeless - is when the soil falls on the lid of coffin. Everything else you can change.
Lootusetu on siis, kui kirstukaanele langeb mulda. Kõike muud annab muuta.

Andrii
Liige
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 11 Jaan 2013, 13:20
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas Andrii » 17 Nov 2015, 18:55

Mis rooli kasutad mängimiseks?
Pilt

evoandroidest
Algaja
Algaja
Postitusi: 63
Liitunud: 02 Aug 2014, 16:05
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas evoandroidest » 17 Nov 2015, 19:05

Hetkel on Thrustmaster 458 Spider. Maksis vist 130. Tollel hetkel sai raha konsoolile ja mõnele mängule pandud ja siis sai võetud kõige odavam, mis eestis leidus. Ei tahtnud ka puldiga elamust rikkuda. Aga kindlasti ostan mingihetk midagi võimsamat. Parema pöörderaadjusega ja käigukangiga. Liblikatega on küll tore mängida, aga elamus ei ole ikkagi see, mis võiks.
GT: HooDiniX

Hopeless - is when the soil falls on the lid of coffin. Everything else you can change.
Lootusetu on siis, kui kirstukaanele langeb mulda. Kõike muud annab muuta.

Andrii
Liige
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 11 Jaan 2013, 13:20
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas Andrii » 17 Nov 2015, 19:10

aga kus eestis liigub üldse neid thrustmastereid ?
Mõte oli ka mingi set ligi võtta, aga ei ole leidnud eestist kuskilt korralike.
Pilt

evoandroidest
Algaja
Algaja
Postitusi: 63
Liitunud: 02 Aug 2014, 16:05
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas evoandroidest » 17 Nov 2015, 19:30

Euronicsis peaks hetkel olema saadaval 2 komplekti. Kui pole lisandunud vahepeal.
GT: HooDiniX

Hopeless - is when the soil falls on the lid of coffin. Everything else you can change.
Lootusetu on siis, kui kirstukaanele langeb mulda. Kõike muud annab muuta.

Kasutaja avatar
Cypher1735
Liige
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 16 Juul 2013, 16:31

Re: Forza 6

Postitus Postitas Cypher1735 » 18 Nov 2015, 00:38

ma ostsin ka selle ferrari 458 spider-i ja hetkel olen rahul, no valida kas maksan 130€ või 400€ seega hind sai otsustavaks :D
Pilt
League of Legends - eune server: DeathDealer1735
100% Achivements - 16

Last 100% completed game - WRC 5 FIA World Rally Championship (XBOX ONE)

xSullx
Liige
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 16 Nov 2011, 22:13

Re: Forza 6

Postitus Postitas xSullx » 18 Nov 2015, 11:04

Eestist ostes on ainuke FFB'ga (Force Feedback) rool jah Thrustmaster TX rool, mis Euronicsis maksab mälu järgi 399€.
Natukene internetist otsimist saab selle rooli tegelikult märksa odavamalt kätte. Hinnavahe on kohati isegi umbes 100€ kanti.

Kui ka mujalt vaadata on FFB'ga valikust veel olemas Mad Catz'i ja Logitech'i tooted Xbox One'ile. Minu teada peaks Logitechi G920 tulema ka Euronicsisse müügile millalgi tulevikus. Mad Catz'i rool on kallim kui Thrustmaster ja arvustuste järgi on see halvem. Ning Logitech on tehniliselt sama, mis G27. Mis teeb selle päris vanaks ja TX on valdavalt rohkem kiita saanud, sest tehnika siiski areneb.
Kõigele sellele veel lisaks tuli eile selline uudis Fanatec'ilt: LINK
Hetkel vaid steering wheel (rooli ratas) saadaval 150€ eest. Kuid wheelbase peaks tulema (loodetavasti) lähitulevikus. Ja tõenäoliselt jääb hinnaklass samasse auku kus on Ligotechi G920 ja Thrustmaster TX (400€ kanti). Ise ootan Fanateci toote ära ja siis saab otsustada kas Thrustmaster TX või Fanatec.
Xbox LIVE gamertag: xSullx
Pilt

Andrii
Liige
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 11 Jaan 2013, 13:20
Asukoht: Tartu

Re: Forza 6

Postitus Postitas Andrii » 23 Nov 2015, 15:49

Avastasin, et kui cockpit view-st on näha autos kella, kas siis kuskil spidoblokil või kuskil mujal, siis see kell näitab selle regiooni kella, mis xboxi süsteemile ette on antud, pisike detail, aga suht hea asi minuarust :D
Mina kaotan küll vahest ajataju mängides, või vahest huvitab mis kell on, siis ma ei pea enam mängu pausile panema, vaid näen kohe mängides ära :D
Pilt

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist