Xbox vs PS3

Kõik mille jaoks pole alafoorumit loodud!
Vasta
EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas EdragonXX » 14 Jaan 2011, 18:23

hoihoi kirjutas:mina näen seal vaid seda erinevust et xbox-i poolel on auto numbrimärgi tähed selgemini loetavamad kui ps3-l aga see oli ka ainus erinevus mis mu võhikust silm sealt tabas.
Aegajalt mõnel hetkel tundub PS3 pilt siiski selgem BLUR'i mängus. Aga ma tõenöoliselt ei märkaks seda kui just reviewd ei oleks maininud et BLUR kuulub nende väheste mängude hulka kus graafika PS3'l veidike parem. Sest see vahe on seal tõesti peaaegu olematu.
hoihoi kirjutas: mis näitaja on mingi kragisemine :D lausa naljakas
miskisuguse suuremat sorti puldi pigistamise peale soovitaks viharavisse pöörduda :D
Aga selle soovituse eest saad küll mult maksimumpunktid. :) (Y)

dreysebud kirjutas:Jah aga taoline võrdlus vaidlus pole aastaid kuhugi viinud välja :P Ehk nüüd lõppeb siis või näis. Igatahes ma tean, et xbox parem kuna pult mugavam, rohkem mänge ja kvaliteet sõltub ainult telekast ja sisendist/väljundist. Niiet kuda tahad enda graafikat siis see suht enda teha :P
Ma vist tegelikult eelmine aasta mainisin kui foorumisse tulin kusagil sarnasel PS3 vs xbox teemal, et mis minu määravateks põhjusteks said xboxi valikul. Tegin tookord põhjalikku uurimustööd kuna 200 euri siiski piisavalt suur raha et seda niisama minema visata. Ja kuna mul puudus igasugune eelistus või otsene eelarvamus ühe teise või kolmanda kasuks, siis leian et olin oma valikul ja uurimisel üsna objektiivne. Ja tulemuseks sain sellised plussid (võimalikult lühidalt üritan puntkide kohta ka kirjelduse anda et mõista mida vastavate punktide all silmas pidasin).

1. Hind.
Kõigil kolmel sarnane. (wii, xbox, PS3)

2. Mängude valik
Wii lendas kohe suure kaarega seepeale nimekirjast välja. Sest võrreldes PS3 ja xboxi mängude valikuga on wii'l mängude valik lausolematu. Muidugi seal on hunnik supermario mänge kui kedagi peaks see rahuldama. :) Aga kaua sa seda supermariot ikka mängid. Ja edasisel uurimisel selgus, et kuigi PS3'l on üsna hea suur valik mänge, siis on päris mitmeid mänge ainult xbox'le. Sama kaalukauss PS3 kasuks oli palju väiksem (tänaseks on küll PS3 nimekirja lisandunud Gran Turismo 5 mida xboxil pole, aga endiselt kaldub kaalukauss xboxi kasuks).
xboxile + kirja

3. Stabiilsus ja järjepidevus
Siin pidasin silmas töökindlust, kuid üsna oluliseks asjaks oli ka järjepidevus. Ehk siis näide PS2 > PS3. xbox arcade > xbox elite jne. Ma ei tea mitte ühtegi PS2 omanikku kes saaks mängida samu mänge mis on PS3'l :) Küll aga pole probleemi ühelgi xbox arcade omanikul ühegi uue mänguga. Ja vastupidi. :)
xbox sai + kirja

4. Kasutajate hulk
vaatasin müüdud konsoolide arvu, kasvu. Ja ka LIVE ning PS network kasutajate arvu. Jah ma tean live ja nework numbrid on ebamäärased täpselt samamoodi nagu mobiilside operaatorid reklaamivad oma kasutajate arvu kus sees on ka "surnud" kasutajad. Aga mingisuguse pildi too ehk ikka annab. Igaljuhul mõlemal puhul oli xbox esirinnas. Mõnes maailmaosas küll oli see edumaa küll üsna väike või siis lausa oli teisel positsioonil, aga kokkuvõttes siiski igati esimene.
Nii et xbox sai topelt +'i kirja

5. Mängukonsool pole tänapäeval enam paljalt mängukonsool vaid meediakeskus.
Nii et filmide vaatamine, ja muu stuff siia juurde võrdluseks. Siinkohal sai PS3 blu ray puhul omale + kirja. Kuid erinevate teenuste võimaluste rohkuse eest sai omale kirja + xbox. Ja wii sai omale plussi kirja selle oma erineva puldi tõttu (mida PS3 nüüd kopeeris omale).
Nii et kõigile kolmele 1 + siit kirja

6. Tulevik
Sealhulgas mitte ainult konsooli tulevik vaid ka kompanii tulevik. Kahjuks Sony tulevik sellisena "tükeldatuna" nagu ta hetkel on, on suht kahtlustäratav. Investorid avaldavad juba pikemat aega Sony'le survet et too ühendaks oma erinevad firmad uuesti üheks suureks SONY'ks, kuna praegune koostöö erinevate firmade puhul on suht nutune (konsoolimaailmas on heaks näiteks kuidas MS sõlmis Sony'ga lepingu toomaks xbox'le MMORPG. Mõned kuud hiljem suutis siis SONY SONY'ga ka sarnase lepingu sõlmida PS3 jaoks). SONY't tituleeritakse finantsmaailmas üsna tihti suure uppuva laevana (samas kuradi kaua vajub teine põhja :) ). Ei tekita vist eriti usaldusväärsust? :) Samal ajal xboxi ja wii müügiedu muudkui kasvas ja kompaniide kohta ainult head uudised.
Nii et wii ja xbox said siit +'i omale kirja tookord.

7. xbox LIVE vs PS network
PS network sai omale plussi selle eest et tasuta. ja xbox selle eest miinuse. Samas töökindluse eest sai jälle xbox plussi ja PSnetwork miinuse.
PS3'le ja xboxile mõlemale +

8. Graafika ja performance
Gamespot hindas erinevaid mänge ja lõpptulemuse võitis xbox
xbox sai + kirja

9. Piraatlus
Kõik mu kasutatavad allikad andsid xbox'le hulgaliselt piraatmänge. :)
Nii et xbox sai +'i tookord. Hoolimata sellest et ma siiski jäin legaalse xboxi juurde hiljem. :)

Nii et kokkuvõttes teenis xbox omale kõige rohkem plusse. :) Ja PS3 ainsateks tõsiselt võetavateks plussideks olid blu ray ja tasuta PS network.

Ja oma tollast valikut pole ma kordagi kahetsenud. Uurimustöö tasus end tookord ära. Ja xbox saab endiselt minu käest kirja parimad punktid. Ainult et nüüd olen ma xboxi omanik ja seega enam mitte objektiivne. :)


PS! Sony kaotas ka poisile jõulukinki valides. PSP vs nintendo. :)

dreysebud
Vanemmoderaator
Vanemmoderaator
Postitusi: 2582
Liitunud: 26 Mär 2009, 20:47
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas dreysebud » 14 Jaan 2011, 18:32

Vot see on hea kokkuvõte miks xbox parem :) ps3-el tõesti hea, et Live tasuta, kuid maas pidevalt ja ei saa kindel olla sellele. Kuid me maksame Live eest aga see eest korralik :)
Tel: 56341701
E-mail/Msn: mcdrey87@hotmail.com

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas EdragonXX » 14 Jaan 2011, 18:41

Ja et nüüd ilusasti PS3 edasi maha teha, siis hetkel laekus just HMV'lt pakkumine PS3 kasutajatele:

"Killzone 3: Helghast Special now only £99.99"

Nii kallist packi pole mina veel xboxi peal näinud mitte ühelegi mängule! :)

---------

Ja ainult xboxile tuleb Homefront [PEGI 18] exclusive map :)

dreysebud
Vanemmoderaator
Vanemmoderaator
Postitusi: 2582
Liitunud: 26 Mär 2009, 20:47
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas dreysebud » 14 Jaan 2011, 19:01

Ega jah. Ülemõistuse hind ju :S Ma igatahes ostsin xboxi kuna aasta tagused uuringud näitasid mul seda, et xboxil mänge rohkem, pult mugavam, Live korralikum(kuigi tasuline), odavam. Niiet usun, et sinu ja minu ja ka teiste väitlustega on asi korras, et xbox parem :D ja kvaliteet mis enne oli see blu-ray jne suht naeruväärne vaid oleneb mis telekas ja väljund.
Tel: 56341701
E-mail/Msn: mcdrey87@hotmail.com

wwepoiss
Liige
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 20 Jaan 2010, 20:15

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas wwepoiss » 14 Jaan 2011, 21:53

Ma parem ei hakka sõna võtmagi,see maailma mõtetuim vaidlus,kes mängivad xboxi need pooldavad seda ja kes ps austajad need pooldavad rohkem ps3 me muud rasket siin polegi võiksin kah siin igast paska tuua miks ps3 omab xboxi kuid siin teemas on see mõttetu ja arukam on vast üldse selliseid teemasi mitte teha,vähemalt pole veel eesti ps3 leheküljel neid tehtud. B-)

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas EdragonXX » 14 Jaan 2011, 23:14

wwepoiss kirjutas:Ma parem ei hakka sõna võtmagi,see maailma mõtetuim vaidlus,kes mängivad xboxi need pooldavad seda ja kes ps austajad need pooldavad rohkem ps3 me muud rasket siin polegi võiksin kah siin igast paska tuua miks ps3 omab xboxi kuid siin teemas on see mõttetu ja arukam on vast üldse selliseid teemasi mitte teha,vähemalt pole veel eesti ps3 leheküljel neid tehtud. B-)
Nu wwepoiss sa ju ise alustasid seda teemat.

Ja tsekka mu posti, see info pärineb ajast kui mul polnud xboxi. :)

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas Riddim » 15 Jaan 2011, 00:56

Sellist asja kui parem konsool, pole olemas. Kõik on võrdväärselt head omade plusside ja miinustega. See on fakt.

Edragon, ma usun et Wii'le tegid sa küll liiga. Wii'l on palju rohkem kui ainult Super Mario. Lubage üles lugeda mõned mängud, mis Wii kollektsioonis kindlasti olema peaks (ning mis on ka kõik kriitikutelt kiita saanud) - Super Mario Galaxy 1 & 2, Madworld, House of the Dead Overkill, Metroid Prime 3, Metroid Prime Trilogy, Kirby’s Epic Yarn, Super Smash Bros. Brawl, Sonic Colors, New Super Mario Bros. Wii, Mario Kart Wii, Legend of Zelda: Twilight Princess, Castlevania the Adventure Rebirth, Contra Rebirth, Mega Man 9 & 10, Resident Evil 4 Wii Editon, Sin & Punishment 1 & 2, mitmed Virtual Console mängud, Zack & Wiki, Epic Mickey, No More Heroes 1 & 2, Monster Hunter Tri, Punch-Out, Dead Space: Extraction jne. Point seisneb selles, et igal konsoolil on ekslusiivmängud, mis nende kasuks räägivad. Anna andeks, aga selle "kaua sa super mariot ikka mängid" jutuga võid küll päris viisakalt koomale tõmmata. Muidugi on võimalik, et sa sõnastasid oma lause valesti, seega sellel juhul tuleb olla tulevikus ettevaatlikum.

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas EdragonXX » 15 Jaan 2011, 02:15

Ja ja ma tean et peale super mario on zelda jne jne. Aga vaata nüüd oma loetelu siis saad mu mõttest aru.
Point ja mõte jääb samaks selles valdkonnas et wii mängude valik (vähemalt oli paar aastat tagasi, kahtlustan et ka praegu) võrreldes xboxiga on ikka suht hale. Seepärast ma kirjutasingi et kaua sa seda super mariot ikka mängid. Mitu uut mängu tuleb aastas xboxile? Mitu wii'le? :)

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas Riddim » 15 Jaan 2011, 12:55

Wii mängude valik on numbriliselt suurem ja laiem kui Xboxil, kahjuks on muidugi asi proportsionaalselt suhtest väljas kvaliteediga. Samas tuleb nentida, et absoluutselt igal konsoolil on oma paras hunnik paska mängude nimekirjas.

Kui nüüd wikis natuke möllata, siis tuleb välja et hetkeseisuga on Wiile niiumbes 968 (31 dec, 2010) mängu, millest nii umbes 355 on eksklusiivmängud. Samal ajal on Xboxil umbes 796 mängu, millest on eksklusiiivid 111 (+ veel 74 konsooli eksklusiivi, ehk siis ka kuskil arvutil vms ilmunud mängud) ning PS3 omab 653 mängu, millest eksklusiive 124 (+ veel 12 konsooli eks.). See siis numbritega mängimisest.

Omal loetelu vaatasin üle (kuhu saaksin veel mitmeid näiteid lisada) ning sinu mõttest ma aru ei saa. Ilmselgelt tõin välja väga häid mänge, mis ei ole ainult lastele mõeldud ning mille seas on ka väga palju nö. "küpsematele" mängijatele mõeldud nimesid.

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas EdragonXX » 15 Jaan 2011, 16:58

Siinkohal RIDDIM teed Sa kohe täiega xboxi maha ja mängid numbritega ebaausalt! Sinu wikipediast leitud numbrid 796 mängu ei sisalda mitte ühtegi LIVE arcade mängu, xbox originaali ega ka mitte Kinecti mänge!

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_360_games

VEEL: aastal 2010 välja tulnud mängude arv platvormide kaupa

xbox 360 -> 1228 mängu
wii -> 529 mängu
PS3 -> 398 mängu

Et tahad mulle veel rääkida numbritest? :)


Ja veel wikipediast:

The 2007 Game Critics Awards honored the Xbox 360 platform with 38 Nominations and 11 Wins - more than any other platform.[128] By March 2008, the Xbox 360 had reached a software attach rate of 7.5 games per console—a record for any console in history, in EU the rate was 7.0 while its competitors were 3.8 (PS3) and 3.5 (Wii).
Viimati muutis EdragonXX, 15 Jaan 2011, 17:39, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas Riddim » 15 Jaan 2011, 17:39

EdragonXX kirjutas:Siinkohal RIDDIM teed Sa kohe täiega xboxi maha ja mängid numbritega ebaausalt! Sinu wikipediast leitud numbrid 796 mängu ei sisalda mitte ühtegi LIVE arcade mängu, xbox originaali ega ka mitte Kinecti mänge!
Niisamuti nagu ka teised nimekirjad ei sisaldanud Wii puhul Virtual Console/Wiiware mänge ning PS3e puhul PSN mänge. Lisaks ei arvestanud ma ühelgi backwards compabilityt. Igati aus värk minu meelest.

Taaskord, ma ei tee mitte midagi maha siin, lihtsalt mainin et ühe konsooli pjedestaalile tõstmine teistega võrreldes on mõttetus, sest selles vaidluses võitjat ei ole.

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas EdragonXX » 15 Jaan 2011, 17:41

2010 välja toodud list sisaldab kõike nii wii, PS3 kui ka xboxi puhul. Usun et need numbrid on märkimisväärsed?

Ja mis millegi kellegi kuhugi tõstmist puudutab, siis oma jaoks võin ma seda ju teha? või ei? :) Jutt oli ikkagi sellest et kui ma asusin valima millist konsooli osta, siis nende punktide kaupa langes minu otsus kindlalt xboxi kasuks. :)

Aga numbritega võib muide alati mängida. Seda tehakse päevast päeva. Erinevad vaatepunktid /seisukohad toovad erinevad numbrid alati. Näitena eesti mastaabis kuidas numbritega mängitakse on mobiilsideoperaatorid kes räägivad et neil on ikka kõige rohkem kliente (eiei hoopis meil on. ei need kaks on lollakad vaadake hoopis meil on). Või sisi eesti valitsuse eelarve numbrid. :) VÕi kuidas ühel eesti pangal oli vaja omanikele teiselpool lahte näidata et IT tööjõu kulusid kärbiti 1miljoni jagu, selletõttu tekkis teisele reale +10miljonile uus kulu. :) Numbritega mängimised on toredad asjad. :)


Aga jah kui visata välja kõik xbox live, xbox originals and Kinect mängud siis saame mme 2008 ja 2009 hoopis sellise pildi:
Pilt

Lähima paari nädala jooksul peaks EEDAR väljastama samasuguse graafiku ka 2010 kohta.


Ja supermario juurde tagasi tulles on mul siin nii, et mõnda mängupoodi minnes on 1 reavahe wii'le kust vaatavad vastu super mario ja tema sõbrad. vahepeal vaatas mickey ka vastu korraks. Samal ajal PS3 ja xboxile on erinevates poodides antud rohkem kui üks riiulivahe, ilma supermariota! :)
Palun ärge saage jälle valesti aru. Mul tõesti ei ole supermario ja tema sõprade vastu midagi. Ostan poisile ilusasti ta nintendole super mariod ja sonicud ja muud sõbrad. Aga ma ise eelistaksin siiski mängida selliseid mänge nagu Dragon Age seeriad, ME seeriad, Divinity seeriad, Gothicu seeriad, Darkstari. Ja no ei ole selliseid asju wii'le ei ole. :(
Viimati muutis EdragonXX, 15 Jaan 2011, 18:15, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas Riddim » 15 Jaan 2011, 18:07

EdragonXX kirjutas:2010 välja toodud list sisaldab kõike nii wii, PS3 kui ka xboxi puhul. Usun et need numbrid on märkimisväärsed?
Numbrid on tõesti märkimisväärsed, samas ei tohi kunagi unustada, et kvantiteet ei võrdu kvaliteediga. Ning see kehtib iga konsooli mänguvaliku kohta.
Ja mis millegi kellegi kuhugi tõstmist puudutab, siis oma jaoks võin ma seda ju teha? või ei? :)
No muidugi ei ole keelatud enda konsooliga rahulolu, viletsaks kisub asi vaid siis kui seda tehakse teiste samaväärsete konsoolide arvelt (sinu wii ja "supermario" mängude kommentaar kaldus veidi sinna poole). Õnneks on siin foorumis mõistlikum, kui HVs või Konsool.eu's, kus minnakse oma mätta kaitsmisega lauslolliks kätte.

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas EdragonXX » 15 Jaan 2011, 18:22

Riddim kirjutas: Numbrid on tõesti märkimisväärsed, samas ei tohi kunagi unustada, et kvantiteet ei võrdu kvaliteediga. Ning see kehtib iga konsooli mänguvaliku kohta.
Kusjuures ma olin veendunud et Sa nii ütled. :) Sest ma leidsin sealt nimekirjast ikka igasuguseid veidraid asju. :) Mõne puhul aga tekkis lausa tõsine huvi et peaks äkki järgi proovima. :)
Riddim kirjutas: No muidugi ei ole keelatud enda konsooliga rahulolu, viletsaks kisub asi vaid siis kui seda tehakse teiste samaväärsete konsoolide arvelt (sinu wii ja "supermario" mängude kommentaar kaldus veidi sinna poole). Õnneks on siin foorumis mõistlikum, kui HVs või Konsool.eu's, kus minnakse oma mätta kaitsmisega lauslolliks kätte.
Nüüd teed Sa mulle ülekohut. :) Too punktide kaupa seisukoht arvamus pärineb ajast mil mul xboxi polnud ja alles uurisin millist neist kolmest konsoolist endale muretseda. Ja tunnistan ausalt üles et eelnevalt olin ma pigem häälestatud wii või PS3 kasuks. :) Sest mõned tuttavad rääkisid kui lahe wii on. Ja naisel oli lapsepõlves miskine PS. :)

Siinse foorumi eelis erinevalt hinnavaatlusest ja konsool.eu'st on see et siin on puhtalt siiski xboxi foorum. Lase 3 erirneva konsooli erinevad omanikud ühte kohta kokku ja näed kohe et asi kisub veriseks. :) Pahatihti just PS3 kasutajate poolt. :)

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Xbox vs PS3

Postitus Postitas Riddim » 15 Jaan 2011, 19:50

EdragonXX kirjutas:Nüüd teed Sa mulle ülekohut. :) Too punktide kaupa seisukoht arvamus pärineb ajast mil mul xboxi polnud ja alles uurisin millist neist kolmest konsoolist endale muretseda. Ja tunnistan ausalt üles et eelnevalt olin ma pigem häälestatud wii või PS3 kasuks. :) Sest mõned tuttavad rääkisid kui lahe wii on. Ja naisel oli lapsepõlves miskine PS. :)
No vot, siis jääb asi lihtsalt sõnastuse taha kinni. Nüüd on vähemalt kontekst teada.

Tõsi, miskipärast hakkavad just PS3 kasutajad igas foorumis vett sogaseks ajama, imelik nähtus iseenesest.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist