Hinnad Eestis

Kõik mille jaoks pole alafoorumit loodud!
Vasta
EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Hinnad Eestis

Postitus Postitas EdragonXX » 21 Dets 2010, 15:13

Tõstsin oma vastuse siia kategooria ja teema alla. Sobib siia veidi rohkem.. )
Ja neile kellel asi tühja koha pealt hakkab, siis teema algas siit:
http://xbox.pri.ee/viewtopic.php?f=21&t=2591&start=135

-------------------------------------------

Shade. kust võtan? Hulgimüüja käest tean mis hinnaga ta sisse ostab. Lisaks aastate tagusest Eesti kogemusest. Olgu selle viimase viskame minema kuna väidad et ajad on muutunud (kuigi hindu vaadates on need ainult tõusnud mitte langenud, SAMAS toote enda hind on aastatega hoopis langenud, nii et seda hinnavahet Eestis ja toote hulgihinda vaadates on see kate seal peal vaata et suurem). Ok transpordikulud on vahepeal suurenenud.. Mis riietesse puudub Eestis siis seal uhatakse kohati lausa 100% otsa!

Kontrollisin tuttavalt väikekaupomehelt Eestis üle just et palju ta arvutitele ja muule nodile otsa paneb. 10-20% ütles. Täiesti normaalne, ei ole palju ei ole vähe, äraelamiseks piisav eriti kui Su müük on suurte kauplustekettidega võrreldes olematu kes ostavad sisse kordi suuremaid koguseid. Ja rääkides nüüd neist kes maale toovad selle õige hinnaga. Tahad väita et nemad tegelevad müügiga ilma kasumita? Nad müüvad sellistele väikekaupmeestele oma kauba 10-20% odavamalt ja jutt et nad müüvad selle oma hinnaga on JAMA! Olen veendunud et see kate on seal peal oma 20% kindlalt. Mis teeb kogu katteks 40% või väidad et nad tegelevad heategevusega? :) Jah nad ei saa müüa eriti odavamalt soovituslikust hinnast, kuna siis väikekaupmehed üldse ei teeniks enam.. Aga me rääkisime hetkel hinnast. :)

2. Nii mainist punkit 1,2 ja 3. Võisin valesti aru saada aga mulje jäi et sa viitad internetpoe puhul neile poodidele kust üle neti eestisse saab tellida? Kui jah, siis infoks SUlle, mingil veidral põhjusel näiteks GAME.CO.UK netipoe hinnad on kallimad kui nende reaalse poe hinnad tänaval. Kuna netipoes pole kunagi poe enda special pakkumisi (mis muidugi on arusaadav sest sama keti piires iga pood majandab ise ja teeb ise oma pakkumised). Samas mobiilifirmade puhul on netist mobiili ostmine alati -10 euri.

3. Väiksest kasumist peate maksma palka, lao kulud, reklaami kulud (reklaam makstakse suures osas tootja poolt kinni kui tegemist on konkreetse toote reklaamiga. Kaupluse reklaami nad loomulikult ei maksa. :)). Rendi kulud, transport, garantii (jälle tootja poolt).

See kõlab minu jaoks VINGUMISENA, nagu Sa ühes oma eelmsies postituses ütlesid et eesti ostjad ja siin keegi eelnevalt vingub hindDE ÜLE. Minu meelest kõlab see küll vingumisena et räägid et ei kaupmees ei teeni midagi ja tegeleb heategevusega (nu ausõna selliste iga aastastePUHASKASUMI numbrite juures mida nii mõnigi eesti ettevüte teenib sellisel juhult ahaksin ka selle heategevusega tegeleda :) :) :) ).

Aga olgu vaatame siis nüüd selle hinna kujunemist. Et veidigi tasakaalustada asja siis võrdleme Eesti ja Iirimaa hindu (pindalalt üsna sarnased. Elanikkonnalt Eestis 1,4mil ja iirimaal 4milli. Ehk siis vahe veidi üle 2 korra seega arvestades et erinevalt eestist toimib poodidesse tagasimüük siis kogused ei tohiks Eestist väga suurel määral erineda. Erineb aga mitte tohutult.
A. Eestis makstakse müüjale üsna tihti miinimumi. 200 euri umbes. Olgu korrutame selle 2'ga sest mõni maksab rohkem ka 400 euri kuus. Iiri miinimum kuus on 1350 euri, üldiselt teenib müügimees siiski rohkem. Aga vahe on Eestiga 3 kordne ehk siis toote hind peaks olema suurem?

B. Kulud rendile ja laole. Iiri kinnisvarahinnad on praktiliselt 5-10 korda kõrgemad kui Eestis. Seega jälle toote hind peaks olema ju Iirimaal kõrgem?

C. Reklaami kulud. Ok neid jagatakse vastavalt turu suurusele. Nii et siin peaks jääma toote hind sarnaseks kuna rohkem tehakse reklaami, makstakse rohkem ja reklaam maksab samas ka rohkem. pidevalt tuleb telkust konsoolide reklaame ja erinevate mängude omi kui miskit uut huvitavat välja tuleb.

D. Transport. Nu Iirimaa asub Hiinast kaugemal kui Eesti. Lisaks puudub Iirimaal maad pidi transpordi võimalus mis Eestil olemas. Seega alles jääb laeva ja lennukitransport (praktiliselt viimane), mis on jällegi kallim.

E. Kogused. Nu siin on need hinnad paremad kogustelt. Kuid samas suur turg on siin kasutatud toodetele. Ehk siis POOD OSTAB TAGASI sinu konsooli ja mängu ja teenib muidugi jälle neid maha müües! Aga see tähendab et uute toodete ostmise kogused on seetõttu väiksemad kui olemapeaksid.

See kõik nüüd kokku pannes ja Sinu loogikat järgides peaks olema Iirimaal hinnad ikka räigelt kirvemad kui Eestis. Mingil põhjusel aga on vastupidi.


4. Ja jälle tood Sa välja internetipoe ning seda netipoe kulusid kirjeldades paistab et Sa vihjad ikkagi GAME.CO.UK'le. Nu selle müüdi kummutan kohe. GAME.CO.UK netipoel on suur ladu ja kulutused töötajatele kah jne. Ladu tõenäoliselt on isegi suurem kui nende tänaval asuval poel. :) Töötajaid on kah rohkem kui mõnel nende poekesel. :) Võibolla sellepärast nende hinnad netis ongi kallimad kui poes? :)


5. Wii hinnad on viimase kuuga kolinal kukkunud UKs ja ROI's. iirimaal saab HMVst uue WII kätte 100-150 euriga.

6. Garantii. Nu minu teada on Eesti Euroopa Liidus ning kehtivad Euroopa Liidu reeglid. Saksamaalt ostetud Olympose fotokas läks Eestis olles mul rahulikult Eestis garantiisse. Eestis ostetud fujitsu notebook läks rahulikult Iirimaal olles garantiisse. Kuna Iirimaal Fujitsu supoort ja remont puudub, siis tuldi Iirimaale UK support sellele järele. Tulid ilusasti ukse taha võtsid notebooki ning transportisid selle Belfasti . Ja kui korda sai transportisid selle ilusasti tagasi. :) Wii ja xboxi puhul võib tõesti raskem olla (Sonyl on support olemas Eestis), kuna minu teada supporti neile Eestis ei eksisteerinud. Samas DasMonx mainis mulle üks päev et Eestis on siiski olemas xboxi support. Nii et sellisel juhul ei tohiks xboxiga ka probleeme olla eestis kui garantiid vaja!


7. populismist ja keskerakonnast rääkides. Siis antud juhul pole siin küll pistmist ei populismi ega keskerakonnaga. Ma võin eksida aga minu teada pole Keskerakond rääinud kunagi palkade tõstmisest. Samas reforierakond räägib kogu aeg et saame 5 aastaga 5 rikkama riigi hulka. Eee 5 aastat möödas pole või? :) Ja palkade võrdlemsiest? Nu ei maksa ennast peita selle taha et kaua EU riigid on turumajandust arendanud ja kaua Eesti teinud on. Siin on olulisem vahe kasutusel oleval rahaüsteemil, poliitikal, suhtumisel ning otse loomulikult ka reklaamil mida eesti valitsus teeb investorite kohale meelitamiseks. Kui Eestit reklaamitekase odava tööjõu riigina siis selleks ta ka jääb. Ja otse loomulikult kaovad investorid ka riigist kui nad leiavad koha kus on veel odavam. Nii nagu seda aastaid tagasi riiete valmistamise firmad tegid. Ja siis Eesti nutab et majandus sai hoobi. Ja kõike ei saa kohe? Hmm äkki peaks siis valitsus oma palku vähendama? Või seadma selle sõltuvusse miinimumpalgast? See on puhtalt kõik suhtumise ja tahtmise küsimus. Kahjuks 5%'le (reformierkaond on otse korduval välja oelnud et esindab 5% huve) meeldib olukord sellisena nagu on ja nende huvideks on et see 5% ei suureneks kunagi. Palju Saab eestis töötu abiraha? 200 krooni? Mis summaga peab üksikema oma last ja ennast üleval pidama? 300 krooniga kuus? Kas need on arvestatavad summad? Kas need on üldse mõeldavad kui sealsams korteri rent on 4000 krooni kuus? Ja toiduainete hinnad kallimad kui mujal euroopas? Nii et ärme hakkame palkadest rääkimagi. Samas paksukesed nagu Savisaar jt. lasevad linna ja riigi elanike kulul liugu. Ja ütleme kui Eesti tõstaks miinimumpalga lääne riikide tasemele kas Sa tõesti arvad et kõik läheks sinnasamusesse? Kindlasti mitte. Jah veel mõni investor kolib välja kuna ta peab nüüd sama palju maksma kui mujal. Mõni läheb pankrotti - so what. Arvate et turg kaob ära? Arvate et hinnad lähevad veelgi kallimaks? Kahjuks või õnneks mitte. Tulevad uued tegijad ja mõned hinnad muutuvad mõned mitte. Ei ole võimalik pakkuda 2 korda kõrgemat hinda kui naaber müüb 2 korda odavamlt lõpuks ikkagi. Nii et asi taandub ikkagi suhtumise ja tahtmise tasemele..
Mis puutub euro tulekusse, siis euro tulek ei muuda miskit positiivsemaks. vastupidi hetkel hinnarallit eestis nähes on see olukorra eestis hullemaks muutnud. Vaata mis teevad toidukaupade hinnad poes euro tulekuga - üle mõistuse. Loen iga päev läbi facebooki mis eestis toimub.

8. Ja näe ma ei võrrelnudki UK d vs eesti vaid hoopis iirimaa vs eesti.. :) Ja selgus et iirimaa hinnad peaksid olema eesti omadest kordi kallimad.. :)


Ja ära muretse ma ei võta seda isiklikult vaid üritan Sulle näidata et eksisteerib ak elu teistmoodi. Ja kui baltikum (läti, eesti, leedu) kokku panna siis saab väga võimsa ja suure turu kokku. Nii et ei saa Eesti väiksuse kja väikeste koguste taha kogu aeg pugeda. Ja soovitan ka Sul mitte isiklikult võtta. Sest ma ei usu et kes iganes seal eespool nende hindade üle nüüd nurises ei pidanud silmas konkreetselt Sind ja poodi mida esindad vaid tervikpilti üldisemalt. Eks iga üksikkeiss ole erinev. Kõik sõltub kokkuvõttes kust ja kellelt Sa sisse ostad ja kuidas Sa majandada oskad. Ja tootejuht ei pruugi tervikpilti kunagi näha.. :) Mul on aastate kogemusühe firma osalisel omamisel ja juhtimsiel Eestis, ning tean üsna paljugi sellest mis Eestis toimus. Jah tõsi ta on see kogemus pärineb aastate tagant ning kindlasti on tänaseks pilt ja olukord muutunud aga suhtumine ning ühiskond kahjuks on sama kui tuttavaid ja eesti meediat uskuda.. Ja nõmedaim siin asja juures on et teatud seltskond ei soovi selle muutumist veel järgmise 50 aasta jooksul.



-----------------------------

Aga pean mainima et xboxi teemast oleme me jõudnud juba üldisemate probleemide / teema juurde ja teema pealkirjaga ei ühti see enam üldse. Nii et kui on soovi edasi arutada / vaielda, siis pakun välja et kolime mujale? Näiteks kuhugi teise teema alla kui kedagi peaks see teema huvitama või teema tulemus huvitama. Või siis hoopes võime hoopis teemat facebookis jätkata (seal on sellise teema huvilis palju) või hoopis võime privaatselt edasi vestelda..
Viimati muutis EdragonXX, 21 Dets 2010, 18:11, muudetud 1 kord kokku.

hoihoi
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 359
Liitunud: 29 Juun 2009, 22:18
Asukoht: Tartu, Tartumaa

Re: Hinnad Eestis

Postitus Postitas hoihoi » 21 Dets 2010, 17:04

kirjutage ikka siin edasi
mind küll huvitab :)

Kasutaja avatar
Riddim
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 728
Liitunud: 15 Aug 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hinnad Eestis

Postitus Postitas Riddim » 21 Dets 2010, 17:26

EdragonXX kirjutas:Tõstsin oma vastuse siia kategooria ja teema alla. Sobib siia veidi rohkem..
Vastus millele? Raske on aru saada kui asjad nii liigendatud on : (

Also, TL;DR

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Hinnad Eestis

Postitus Postitas Shade » 21 Dets 2010, 17:43

Jumalukene sa oled eesti elust ja kaubandusest ikka väga kaugel.

1)Hulgi müüja hindasid sa tõesti võid teada. Kuid väga palju kaupa just nende juurest tulebki. Kuna turg on väike siis otse tootjad meiega väga suhelda ei taha. Mida rohkem on vahendajaid seda kõrgemaks ka see hind kruvitakse. Seda ära tule mulle rääkima, et suhelge otse, see ei ole nii lihtne. Selleks, et suhelda otse peavad kogused ka väga suured taga olema ja seda isegi ei kata baltikumi turg ära.
2) hinna tõsud on tingitud inflatsioonist, nafta turuhinnas (kütus) ja paljudest muudest asjadest. Seda siin lahkama ei hakka kuna me mõlemad ei tea kõike, mis hinna tõusude taga on.
3) ära aja segamini marginal ja juurde hindlus, need on 2 täiesti erinevat asja. juurde hindlus on tõesti 10-20%, kuid mina arvestan marginali ehk puhast kasumit, toome ka lihtsa näite:
toote ostuhind on 1000 ekku ja müügi hind 1999.-
Siis marginal on 39,97% ja juurdehindlus 66,58%. Siit ka need müstilised protsendid tulevdki. Alati tuleb marginali vaadata, mis näitab tegelikku tulu.
4) mina pidasin silmas eestis pesitsevaid neti poode. UK vs eesti võrdlust me tooma ei hakka siia, sest need on 2 võrdlematut asja. Eestis enamus neti kaubandusest nii käibki. oma ladu ei eksisteeri. Siit võiksidki lahku lüüa edaspidi: me räägime eestist, mitte UK tänava ja neti hindadest.
5) reklaami kulud - mis sa arvad et tootjad jagavad reklaami rahasid kuhjaga, et ei jaksa seda kohe ära raisata? nii see kahjuks ei ole. Kui kogust taga ei ole, siis pole ka suuremat reklaami toetust. Mida suurem on kogus seda suurem võimalus on ka korralikumat reklaami toetust saada. See eeldab muidugi ka tootjaga otse suhtlemist. Hulgi ladudest näidatakse sulle enamjaolt keskmist sõrme või jagatakse väga vähe.
6) enamus millegipärast arvavadki, et kaupmees põline rikas, teenib üüratuid summasid (ära siin aja sassi ettevõtteid kes müüvad teenust, nemad teenivad väga korralikke summasid = eesti energia jne). Tegelikkus ei ole nii roosiline. midagi teenitakse ikka, kuid see pole nii üüratu kui enamus tava inimesed arvavad.
7) Inimene saa aru, et meie turumajandus on lapsekingades võrreldes ülejäänud euroopaga. Me oleme vabad olnud 20 aastat, mis arengut sa siit tahad saada nüüd? Sellisse näite korral ma võin sulle konkreetselt öelda: sa oled loll. Võrdle Iirimaa ja eesti SKP-d ja siis hakka mõtlema kas see võrdlus üldse on kohane: 37700 daal vs 17000 daala. Ega siis majanduse tugevust ja ostujõudu ei vaadata inimeste arvu järgi, vaid ikka muude näitajate järgi.
8) garantii. EU EU-ks, kuid kahjuks nii roosiline see elu siin pole. Uk-st sotetud sony toodetega on tihti peale probleeme, kus volitatud remondi partner eesti saadab sind kurele ja ütleb saada sinna kust ostsid selle. XBOXi supporti eestis ei ole. Soome xboxi support asub eestis, kuid eesti kliente ta ei teeninda. Meil on eestile ainult ettenähtud tarkvara support (office windows jne). Nintendot pole eestis üldse.
9) poliitika, populism ja erakonnad. Reformierakonna reklaam lause oli: 15 aastaga, mitte 5 aastaga. Vähem lugeda kerakonna lolle kommentaare delfis ja mujal. Kogu sotsiaal poliitika ja muu selline - kui ikka pappi pole võtta, ega seda juurde ei kasvata püuuotsas. Pigem sõltub hetkel eestis väga palju just sellest rahast mida jagada on. Ega seda rikkust 20 aastaga riik ikka kokku meeletult ei kuhja. Ei ole mõttet meeletult sotsiaal toetsusi ka plekkida, kui seda raha pole kusagilt võtta. Sellepärast mulle ei meeldi kerakond - lubama on mehed, kuid ei näita, kust see kuradima raha tuleb siis. Laename? Eesti riigi majandus on lapse kingades võrreldes muu euroopaga, siiski nõuka ike oli päris pikalt, mis sõi kogu majanduse. Siit ka tuleks arvestada, et muu euroopaga enese võrdlemine on täiesti kohatu, pigem võrrelda majanduselt samaväärsetega: näiteks balötikum. Aega läheb enne kui nii kaugele jõuame kui seda on UK või mõni muu arenendu EU riik.
10) - baltikum ja suur turg? ära tule nalja tegema. Ma ei oska öelda, mis toimub muu tehnbika valdkonnas (meil selleks teised tootejuhid), kuid mängude ja konsoolide vallas on eesti enamvähem muu maailmaga võrreldes aasta 2007, läti ja leedu on alles aastas 1996-99. Eesti müüb minu andmetel (on palju partnereid meil lätis ja leedus) 50% kogu baltikumi konsoolidest üldse. Millise turu sa siin siis kokku nüüd saad? Ära räägi asjast mida sa ei tea.
11) Tootejuht peabki nägema oma toodete vastutus alas tervik pilti - mina räägin mängude ja konsoolide turust ja seda ma tean ja tunnen väga hästi.


teema on hea ja arutame siin edasi, kaasame ehk ka teisi sellisesse üleüldisesse arutellu.

Ma ei oska öelda kaua sa seal UK-s oled juba viibinud, kuid ära võrdle meid riikidega, mille majandus on 3-10x parem kui meil. Võrdle meid läti ja leeduga, siis on võrdlus parem ja näitab, et eestis pole see elu üldse nii sitt nagu paljud halavad ja nutavad. Anna aega atra seada nagu öeldakse, küpll saame meie ka kunagi vastu rinda raguda ja öelda, et näed me elame hästi.
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Hinnad Eestis

Postitus Postitas EdragonXX » 21 Dets 2010, 18:13

Riddim kirjutas:
EdragonXX kirjutas:Tõstsin oma vastuse siia kategooria ja teema alla. Sobib siia veidi rohkem..
Vastus millele? Raske on aru saada kui asjad nii liigendatud on : (

Also, TL;DR
@Riddim, sorry. lisasin nüüd lingi ka kust teema alguse sai:
http://xbox.pri.ee/viewtopic.php?f=21&t=2591&start=135

@Shade
homme hommikul jätkan.. :)

Kasutaja avatar
eddvin
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 254
Liitunud: 19 Apr 2010, 14:48
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Hinnad Eestis

Postitus Postitas eddvin » 21 Dets 2010, 18:45

ma ei arvanudki, et Eestis on konsoolide ja mängude müük kõige kõrgem Baltikumis. See tundub ju natuke ebaloogiline, kui vaadata rahvaarvu:D
Kas äkki on Leedus ja Lätis populaarne tellida mänge ja konsoole välismaistest netipoodidest nagu pixmania ja game.co.uk? Kuid ilmselt sellist statistikat ei leia.
Talking Bananas Can't Fly

Shade
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 06 Aug 2009, 14:41
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Hinnad Eestis

Postitus Postitas Shade » 22 Dets 2010, 10:52

eddvin - ega siis rahva arv ei määra seda kui ostujõuline on rahvas. Läti ja leedu suurimateks probleemideks on piraatlus, mida harrastatakse kordades rohkem kui eestis.

Lisaks Edragon sulle veel: Kuhu sinu kiidetud iirimaa oma sotsiaalsete toetustega hetkel jõudnud on? majandus krahh on silme ees, sama lugu nagu kreekas, hispaanias ja portugalis. Samasugune manjaana maa. Töötu on kasulikum olla kui tööl käija, seda ütles tele intervjuus üks iirimaa elanik. Sellist eestit ma igatahes küll ei taha, et minu raske vaevaga teenitud raha läheb mingitte mõttetute meeste ülalpidamiseks

Lisaks, väike näide siit samast foorumist, et eesti ostujõud ja majandus pole sellel tasemel, mis arenendu EU ja sealhulgas ka iirimaa: tee küsitlus, kui paljud inimesed ostavad poest originaal mänge. 70% siinsetest kasutajatest panevad pira. Kui meie majandus oleks sama mis hetkel, kuid mängu hinnad oleksid 20-30% odavamad, olukord väga ei muutuks, sest inimesed ei ela nii hästi.
Euronicsi Mänguklubi
Facebook - https://www.facebook.com/euronicsgames/
Twitch - twitch.tv/euronicsgames
Givewayd, streamid, uudised ja muud põnevat. Liitu juba täna

EdragonXX
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 628
Liitunud: 05 Dets 2010, 11:55

Re: Hinnad Eestis

Postitus Postitas EdragonXX » 22 Dets 2010, 14:05

@eddvin
mängijaid ja xboxi kasutajaid igaljuhul LIVE statistika (miski 6 kuud tagasi umbes tehtud) oli leedus rohkem ja lätis umbes samapalju kui eestis (või oli vastupidi et lätis rohkem ja leedus samapalju).


@Shade
Ära nüüd Iirimaa, IMF ja euroopa keskpanga tegevuses küll sõna võta. Selles küsimuses olen ma kohe kindlasti palju paremini kursis kui Sina. Väidetav majanduskriis mis euroopat laastas 2007-2009 mis iirimaast rahulikult mööda läks saabub lihtsalt hiljem Iirimaale. Ja seegi on kunstlikult esile kutsutud teatud seltskonna poolt. Nu ei ole vaja sellele ***** kukkunud pangale raha kurku edasi toppida - ei ole vaja!

Veidi Sulle ajalugu IMF ja euroopa keskpanga tegevusel.

1. Taustinfoks niipalju, et kuigi eurot materdatakse nii ja naa püsib endiselt euro tugev ja dollaril ei lähe mitte nii hästi. Selline seis ohustab konkreetselt teatud seltskonda kes on arvestanud dollariga.

2. Kreeka - Kreeka on omaette küsimus kuna varastati palju, siis tulemused ka käes. Kuid kahjuks nüüdse hilisemate analüüside järel, eriti IMF'i järgnevaid rünnakuid vaadeldes pole üldse kindel et olukord Kreekas oli nii hull kui seda maaliti. Jah investorite väljatõmbamine Kreekast peale selliseid uudised tekitab loomulikult alati probleemi.

3. Järgmisena võeti ette Inglismaa. Inglismaa põlvili surumine ei läinud läbi. Kuid ta on endiselt nimekirjas nagu näha.

4. Nimekirjas olid järgmisena Hispaania ja Portugal

5. Mingil põhjusel hüpati Hispaaniast ja Portugalist üle ja kuna avanes ideaalne võimalus (Anglo-Irish bank) lõpuks Iirimaale ära teha, mille kaudu omakorda saab mõjutada Inglismaad (nende turud on omavahel väga seotud, lendab üks lendab kohe ka teine. praktiliselt kõik suuremad kompaniid asuvad mõlemal saarel). Kaela suruti tingimused, et mõni täissöönud paksuke ikka hästi elaks, nii et kogu jama peavad kinni maksma tavalised töötajad. Vähendati toetusi, euro võrra miinimumpalka ning koondatakse avaliku sektori töötajaid (mõtlemata sellepeale et kogu see numbritega mängimine on tegelikkuses kahjulik. Aga nagu Soomest ja Eestist õpitakse siis savi et kokkuvõttes läheb asi rohkem maksma number mis on vaja väiksemaks teha on ju paberil väiksem nüüd). Aga elu läheb edasi ja majanduskrahhi iirlastel küll pole. Juhuks kui neid peaks ähvaradama majanduskrahh siis saab majanduskrahhi ka põhja-iirimaa, shotimaa ja inglismaa. Ja kui kogu UK läheb, siis läheb kogu ülejäänud euroopa järele. Tänapäevane globaalne majandus on selle nimi, mis on otseselt seotud inglismaa (s.h. iirimaa) ja saksamaaga - üks kukub kukuvad ka kõik teised doomino kivid.

6. Nii ja nüüd UUPS! Samamoodi nagu langes taevast iirimaale IMF pressing langes minu jaoks ka Eestile IMF pressimine! Näitas ju Eesti paberi peal ilusaid numbreid. Ja oli ju Hispaania ometi nimekirjas eespool Eestit. Igaljuhul siin me nüüd oleme Kreeka ja Iirimaa järel on järgmiseks targetiks Eesti. Pressitakse peale et Eesti peab tõstma tulumaksu, käibemaksu ja ettevõtete tulumaksu. Nii et Sinu loogika järgi pean ütlema et majanduskrahh on Eestil silme ees lõpuks ometi?

7. Vaatasin ühte UK ja saksa majandustegelaste foorumit TV'st. Praktiliselt kõigi küsimus oli lõpuks et miks tegeletakse sellise jamaga. Miks tekitatakse probleeme sinna kus neid pole (uudiste levitamine teemal et see ja see jama ehmatab investorid alati ära, mille tagajärjel võib tõesti probleem tekkida). Paljud küsimused jäidki tookord õhku rippuma kuna tegelikke tagamaid põhjuseid ei tea peale asjaosaliste endi keegi. Küll aga jäi silma see, et kui vaadata IMF'is härraste perekonnanimesid siis need on kõik kangesti ameerikapärased ja otsesel või kaudsel moel seotud wall streetiga. Sellisel juhul aga on juba selge miks IMF soovib kõigest väest euroopat põlvili suruda. Saades lahti eurost läheks ka dollar kohe tugevamaks.

Ehk siis hetkel ei ole kasulik eurot omada - muutud kohe märklauaks! Eesti on antud hetkel ehe näide. Sest no kuulge Eestis on niivõrd väike et tema olemasolu või mitte olemasolu ei kõiguta kuidagi euroopa majandust. Seega suruda hetkel Eestit on täiesti jaburdus. Misasja see Eesti neile nüüd hambusse jäi? Sellepärast et võtab euro kasutusele? Igaljuhul Eesti on tõsiseks heaks näiteks et oleks aeg IMFi tegevusele piir panna!

Mis puutub intervjuusse et iirimaal on töötu kasulikum olla kui tööl käia, siis see on veidi liialdatud. Eks mõne arvates kindlasti. Minu teada saab töötu nädalas umbes 180 euri (miinimumpalk aga 340 euri nädalas). Jah lisaks töötu abirahala saavad nad tihti muidki toetusi nagu tasuta arstiabi (kui Sa teenid üle 25 000 euri aastas siis on arstiabi tasuline), eluaseme toetus (kuni 60% rendi hinnast on võimalik) ja midagi oli veel. Ja tõepoolest leidub iirimaal inimesi kes keelduvad tööst kui palk ei ole üle 10 euro tunnis ja töö peaks hakkama enne kaheksat. Seetõttu ka ühtegi iirlast housekeeperina või ettekandjana ei näe Dublinis kuna nende palk on keskmiselt 9 euri tunnis ja töö hakkab kell 7 tihti. :) Aga kasulikum on siiski tööl käia, teenid rohkem raha kui töötuna ja teenid omale ka tulevast pensioni. :)

Mis puutub Sinu teenitud rahasse, siis arusaamatu, hetke oled Sa nõus teenima paksudele sigadele kompanii eesotsas kes ei raatsi Sulle euroopa tasemel palka maksta? Aga Sa ei ole nõus saama 4 korda kõrgemat palka et siis sealt 20% maksta töötute ja üksikemade üleval pidamiseks? :) Ma küll nii ahne pole. Ja aegajalt annan tänavatel ka kerjustele raha. Ei tahaks nende nahas olla, seega ei ole mul kahju aegajalt mõnest eurost loobuda. Siiski muidugi eelistan tänavatel raha anda tänavamuusikutele ja muudele tegelastele kes selle nimel miskit teevad. Muide kes ei etadnud siis U2 on band mis alustas Dublinis Crafton streeti tänaval mängides. Ja poleks inimesed neile tänaval raha annetanud, poleks võibolla tänasel päeval meil nautoda sellist bandi nagu U2. Ja Bono on muideks tänaseks ma usun rohkem tagasi andnud kui ta seal tänaval üldse teenis.


Mis puutub piraaditsemisse, siis olen Sinuga nõus Shade. Ise eestis elades ei tulnud mulle mõttessegi mingit xboxi soetada ja nautisin rahulikult piraatmänge PC'l. Ja tunnistan ausalt siinpool siis xboxi soetades oli samuti mu esimeseks mõtteks xbox lahti häkkida ja piraaditseda (vanad harjumused ei taha alati nii kergelt kaduda). Foorumitega tutvudes ja väikseid kalkulatsioone tehes avastasin et hetkel läheb keskmiselt mul üks mäng maksma 10 euri mis ei ole üldse palju ning häkitud xboxiga võimalik peavalu tulevikus ei tasu seda kohe kuidagi ära - seega legaalne variant jäi minu jaoks. Muidugi täiesti võimalik et kui poisid suuremaks saavad ja soetan ühe xboxi juurde siis vana läheb häkkimisele. Seda aga eesmärgiga et tutvuda nende mängudega mille demo ei ole võimalik eelnevalt proovida, sest aegajalt tuleb ikka täielikku jama välja ja kui demo pole siis saad aru et tegemist on jamaga, alles siis kui oled selle ostnud. :)

------------------------------

Nii ja nüüd vastukaja Su eelmisele eilsele postile..

1. Sorry Shade kui väljendasin end valesti. Ma ei rääkinudki väikestest tegijatest, sest neil ei olegi muud teha kui see 10-20% sinna otsa panna, sest vastasel juhul peaksid nad oma poekese kinni panema kuna nad lihtsalt ei teeni midagi. Rääkisin just suurtest tegijatest kes ostavad / tellivad otse selle õige hinnaga ja siis panevad sinna mõnuga selle kirve sinna otsa nii väiksematele edasi müües kui poes müües. Ja ei ma ei ütle et tuleb otse suhelda, kuna otse suhtlemiseks peab vastavalt tootest olema kogused 100, 1000 või 10 000 et tootja Sind jutule võtaks üldse..

2. Hindade tõuseust Eestis räägiksin just. Sest näiteks UK's ja iirimaale käib hinnaralli teises suunas. poed kaklevad kes suudavad pakkuda konkurendist paremat hinda või diili kliendi jaoks. Samuti olen ühe tuttava kaudu leedus kursis kuidas seal mõnede toodete hinnad langesid ja sealsamas Eestis neid samu tooteid müües nende hind tõusis hiljuti. Seega pakun välja et Eesti hinnaralli taga on sulaselge ahnus ja euro tulek..

3. Vaata esimest punkti. Ma olen Sinuga täiesti nõus sel teemal kui see puudutab väike ettevõtteid!

4. Nõus

5. Loe uuesti. Ma olin selles punktis Sinuga nõus. :) Ja ma saan aru Eesti probleemist. Kui inglis keelses keskkonnas läheb ünsa tihti käiku inglise keelne juba tootja poolt tellitud tehtud reklaam, siis Eestis tuleb seda veidi kohendada eesti keelseks, mis tähendab kulutusi. Ja kuna Eestil turgu praktiliselt pole ja rahasid jaotatakse turu järgi, siis need summad on ka väiksemad.

6. Jälle ma ei taha rääkida väikestest ettevõtetest. Ikka suurtest. Nende elu ja käekäik ja mis peamine summad on väga erinevad.

7. Ei taha aru saada jah. Näitena tooksin ma Sulle siinkohal aastad Eestis 1990-1999. On ju võimalik? Jah on võimalik. Seega ei saa hilisemalajajärgul enam pugeda taha SKP või GDP taha. Tahtmine ja tegevus loeb! Ja siinkohal on just hea tuua võrdluseks Iirimaa kelle ajalugu saab ehk kõige rohkem võrrelda Eesti omaga. Nimelt Iirimaa on olnud sadu aastaid okupeeritud olnud ja saavutas iseseisvuse alles 1949 aastal. Lisaks on Iirima üle elanud suure näljahäda kus suri üle miljoni ning väga paljud põgenesid Iirimaalt. Rahvaarvu tõus algas 1987 ja majanduslik tõus alles 90'ndatel (1995-1999 tõusis GDP umbes 9% aastas). Nii et Iirimaa on ideaalne võrdlus Eestiga (k.a. turumajandus), sest neil on üsna sarnane ajalugu. Nii et saab ikka kui tahta! Iirimaa oli samuti enne 90ndaid ünsa vaene riik. Ja tema tõus näitab ehedalt et ON VÕIMALIK!

8. Sony puhul tuleb näidata ette ostudokumendid ja nende webilehelt väljatrükk ning vajadusel ka väljatrükk EU seadustest. Olen nõus et kõikide toodete puhul asi ei toimi, aga kõik need firmad kellel on esinuds / support Eestis olemas on kohustatud Sulle garantiid osutama, ükskõik kust EU nurgast Sa selle ostsid. Xboxi suppordi kohta kahjuks ei tea. Siin lihtsalt toetun DasMonx'i väitele et Eestis pidavat olema selline asi.

9. Keskerakond, reformierakond või mõni muu, kõik nad lubavad, kõik nad saavad raha Kruuda ja teiste ärimeeste käest (Ok Savisaar pidavat saama raha nüüd ka Venemaalt), et nood erakonnad ikka nende huve esindaksid - mitte aga rahva huve! Ainuke erakond kes reaalselt midagi Eesti ja Eesti majanduse heaks ära tegi oli kunagine Laari valitsus. Sel perioodil arenes Eesti kõige kiiremini. Mis laenamisesse puutub, siis Eesti on viimastel aastatel reformierakonna juhtimise all päris jõudsalt laenanud.

10. Leedukatel ja lätlastel on päris palju xboxi omanikke. See et nad on oma xboxid soetanud võibolla läbi neti või mingil muul moel ei tee ju turgu olematuks? Muide alles mõni aeg tagasi oli juttu et lätlased võivad omale LIVE enne Eestit saada. :) Kui üles leian selle uudise statistikaga uuesti, siis viskan Sulle maili peale. Usun et Sind kui tootejuhti kindlasti huvitavad need numbrid.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist