Android launcherite võrdlus

Kõik mille jaoks pole alafoorumit loodud!
Vasta
Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Android launcherite võrdlus

Postitus Postitas Hydra Tomix » 08 Okt 2013, 19:16

Mõtlesin, et 1000. postituse võiks huvitava teha. Seega mõtlesin, et võrdlen erinevaid Android launchereid. Kuna mul on kaks üsnagi erinevat Android seadet, siis tutvustan neid.

1) Mobiiltelefon LG E510, Android ver. 2.3.4 (kuna selle telefoniga otse screenshote ei saa teha, pean tegema pilti tahvelarvutiga, vabandan halva kvaliteedi eest)
2) Tahvelarvuti Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100, Android ver. 4.0.3

Mis on üldse Launcher? Android Launcher on kasutajaliides, millega saab telefoni avalehte kohandada (umbes nagu telefoni desktop/töölaud). Igal Androidil on juba sisseehitatud algeline launcher, aga Play poest saab paljusi alla tõmmata

Esialgu proovin kolm kuulsaimat (ehk siis kolm esimest, mis tulevad otsingu tulemustena, kui otsida "launcher" Play poest), teen väikse ülevaate ja jätan ka mõned pildid. Esimese postitan kohe ära, teised kaks teen selle nädala jooksul

1) Smart Launcher (Link)
Tasuta, Pro versioon 2.99 euri

Pro eelised:
Kahe näpuga näpuliigutused (Gestures)
Uus näpuliigutus (Gesture), mis näitab viimati kasutatud appe
Vidinad (widgetid)
Uus animatsioon menüü avanemiseks

Telefoni peal (Spoilerite all pildid):
Esileht/avaleht
Spoiler! :
Pilt
Menüü 1
Spoiler! :
Pilt
Menüü 2
Spoiler! :
Pilt
Tahvelarvuti peal (Spoilerite all pildid):
Esileht/avaleht
Spoiler! :
Pilt
Menüü 1
Spoiler! :
Pilt
Menüü 2
Spoiler! :
Pilt
See launcher on väga minimalistlik, aga see ei tähenda, et sel on vähe võimalusi. See kaalub vähe, niiet see mahub ka väiksema mäluga telefoni. Suuruseks on sellel siis kõigest 1.52 MB.

Mis sellega teha siis ka saab? Esilehel/avalehel (pilt number 1) on shortcutid, millega saab kiiresti minna mingi rakenduse alla. Telefonil on seal algselt 6, tahvelarvutil aga 5. Neid saab ise muuta, näiteks olen mina pannud telefonis juurde Facebooki shortcuti, Eesti ühistranspordi shortcuti ning koolilehe shortcuti. See teeb kõik väga kiireks ja mugavaks. Menüü saab avada all vasakul nurgas kuue ruudukese peale vajutades. Kõik appid on sorteeritud kuute kategooriasse: Communication (suhtlus; näiteks Skype, Gmail), Internet (näiteks Facebook, Chrome), Games (mängud; näiteks Angry Birds, Temple Run), Media (meedia; näiteks kaamera, galerii), Utility (kasulikkusfunktsioon appid; näiteks kalkulaator, Swedbank) ning Settings (sätted). Telefoni peal on see päris hea, aga tahvelarvuti peal kipub vahest aeglaseks jääma ning tundub raskem asju üles leida, sest vahed on palju suuremad ikoonidel, kui telefonis. Menüüs on ka otsingumootor, kuhu saab sisestada mingi appi esimese tähe ning kohe näitab tulemusi. Mina seda ei kasuta, aga see on päris kasulik asi vahest. Menüüs üleval paremal on ka kolm ruudukest, kus on Android Settings ja Preferences. Preferences alt saab valida teemasid, vidinaid, käeliigutusi ning muud. Teemad on enamasti tasuta. Näpuliigutused on suhteliselt lahe detail selle launcheri juures. Neid saab valida Preferences alt Gestures. Enne peab need muidugi sisse lülitama (Enable Gestures). Seal saab valida, millise liigutusega millist tegevust teeb. Näiteks üleslükkega avaneb kalkulaator. Vidinatega on natuke keerulisem. Nimelt saab olla ainult üks vidin avalehel tasuta versioonis ning seda saab panna selle suure kella asemel. Ehk siis ei saa olla näiteks ilmateade ja suurem kell samal ajal avalehel. Miinus selle launcheri juures on ka see, et ta muudab automaatselt, ilma luba küsimata taustapildi ära. See on natuke nõme, aga taustapilt sobib rakenduse juurde.

Hinnang (tasuta versioon):
Telefoni peal 9/10 (vidinad võiksid olla saadaval ka tasuta versioonis) Soovitan!
Tahvelarvuti peal 7/10 (natuke aeglane, liiga segaseks võib menüü minna ning vidinad võiksid tasuta versioonis ka olla)

2) Go Launcher EX (Link)
Tasuta, Prime versioon 4.43 euri

Prime eelised:
Võimalus blokkida reklaame (mitte teiste appidesiseseid, vaid launcheri omi)
App Lock
2 näpuliigutust
5 uut animatsiooni

Telefoni peal (Spoilerite all pildid)
Esileht/avaleht (algeline)
Spoiler! :
Pilt
Esileht/avaleht (kohandatud)
Spoiler! :
Pilt
Menüü 1
Spoiler! :
Pilt
Menüü 2
Spoiler! :
Pilt
Tahvelarvuti peal (Spoilerite all pildid)
Esileht/avaleht (algeline)
Spoiler! :
Pilt
Menüü 1
Spoiler! :
Pilt
Menüü 2
Spoiler! :
Pilt

See on kolmest kõige suuremate võimalustega ning ka kõige suuremate vigadega. Lisaks sellele, on see peaaegu 20MB suur, ehk mu telefoni mahtus see vaevu ära, 40KB jäi üle vaid, mis pole piisav, et see isegi tööle hakkaks. Pidin ligi 10MB tühjendama telefoni mälust, et see tööle hakkaks. Kohati on see ka natuke aeglane, tahvelarvuti peal harvemini. Aga kui see probleem kõrvale panna, on see peaaegu ideaalne launcher. GO Marketis on väidetavalt üle 10000 teema, sel on ilusad animatsioonid (kui ei ole aeglased), palju vidinaid, hästi tehtud menüü ja palju muud. On ka võetud Apple kaustade idee (menüüde piltidel on näha), mis aitab korda hoida. Asjade esilehele tõstmine tahvelarvuti peal läks väga segaseks kätte. Tihti kiilus kinni, kui menüüst välja tõstsin või läks ekraan mustaks ning kui tagasi tuli, siis olid ikoonid sissesuumitud. Telefoni peal käis tunduvalt kiiremini. Üsnagi lahe on see, et telefonil all, tahvelarvutil kõrval olevat riba saab liigutada vasakult-paremale/ülevalt-alla ning seal on veel shortcute. Lõpuks oligi nii, et tahvelarvutil oli mul lihtsalt kaks vidinat, kõik muu oli kiiresti kättesaadav. Preferences alt saab ka igasuguseid pisidetaile lisada, näiteks saab avalehel lehekülgi lõpmatuseni kerida ning valida, kuidas need ekraanid liiguvad edasi (ehk animatsioone). Näpuliigutused on ka suhteliselt lahedad, saab valida, millise liigutusega teeb näiteks Google Mapsi lahti. Hea mõttega, aga halvasti teostatud screenshotide tegemine on ka olemas. Kuna seda on tekstina raske segitada, siis tegin video sellest: VAJUTA SIIA!GO Launcher Dev team on teinud ka erinevaid vidinaid, mis töötavad hästi GO Launcheriga, aga ka ilma selleta. GO Lockeriga saab valida, milline on ekraan siis, kui on lukustatud. GO Power Saveriga saab näha aku protsenti ja säästurežiime teha- see on lihtsalt imeline, kui palju võimalusi sellel on.

Hinnang (tasuta versioon):
Telefonil: 8/10
Tahvelarvutil: 8/10
Viimati muutis Hydra Tomix, 09 Okt 2013, 17:41, muudetud 2 korda kokku.

Brands
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 01 Apr 2013, 20:24
Asukoht: Tartu

Re: Android launcherite võrdlus

Postitus Postitas Brands » 08 Okt 2013, 22:10

aga teised 2 launcherit?

Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Android launcherite võrdlus

Postitus Postitas Hydra Tomix » 08 Okt 2013, 22:51

Homme kirjutan, täna ei olnud rohkem aega

Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Android launcherite võrdlus

Postitus Postitas Hydra Tomix » 09 Okt 2013, 17:39

Lisasin GO Launcheri ülevaate. Leidsin veel ühe launcheri, niiet vähemalt kaks tükki lisandub varsti juurde

Brands
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 01 Apr 2013, 20:24
Asukoht: Tartu

Re: Android launcherite võrdlus

Postitus Postitas Brands » 14 Okt 2013, 17:06

Go Launcherit olen ise ka kasutanud, aga kuna mul ka suht vana telefon, siis see, kui palju ta ruumi võtab ja kui suur ta on, tüütab kiiresti ära ja lähen tagasi tavalise samsungi launcheri peale.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist