VPN ühenduse loomise õpetus

Vasta
Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas taku » 25 Sept 2013, 16:39

Minul küll erilist jamamist ei olnud.Sain tehtud ilusti nii PC-s kui ka läpakas.Mõlemas W7.Ühes home premium teises ultimate.
Arvutid on läbi wifi netis ja kaabliga boxi otsas.Selle network adapteri seaded kus xbox otsas:
IP 192.168.0.1
mask 255.255.255.0

Seadistasin VPN ühenduse.See valmis siis VPN properties ja sharing.
Linnuke ette: Allow other network users.... jne.
Teistelt variantidelt linnukesed eest ära.
Home networking connection: Valid selle ühenduse kus xbox taga. Default on Local area connection. Mul ümber nimetatud LAN-iks.Salvesta ära ja valmis.

Xboxis ip asjad automatic. Wifi sees. Ühenda VPN ja xboxis ühenduse test ja olemas.


Olen siiamaani läbi ajanud ainult tasuta VPNiga IP checkide ajal.

Kasutaja avatar
Tom-D
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 545
Liitunud: 14 Juun 2010, 18:47
Asukoht: Kohila

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas Tom-D » 25 Sept 2013, 17:11

Tore kui sul toimis (Y) Kõik nii õnnega koos ei ole. Tegin ka täpselt samuti + proovisin läbi ka muud variandid aga win7 on lihtsalt nagu pirtsakas plika ja ei toimeta alati nii nagu kasutaja seda tahab. Algselt maadlesin error 711-ga (Cannot load the Remote Access Connection Manager Service), millest lõpuks õnneks jagu sain, peale seda läks tiba lihtsamalt.

Tasuta VPN eeldab, et viitsid tõmbamise ajal boxi juures olla, mina näiteks olen liiga mugav selle jaoks + kasutan VPN teenust ka PC peal, et kasutada meie regioonis mitte töötavaid teenuseid nagu HULU, VEVO jne... Plus toimivad ka boxis olevad lisateenused mis muidu regioonijama ajavad. (Y)
Ma ei aja äri telefoni teel, kõik käib erasõnumite/e-posti kaudu.

Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas Hydra Tomix » 25 Sept 2013, 17:16

Ma sain ka Vistaga tööle, aga nüüd on W8, ei mõista üldse, mis valesti on, nagu Tarvo

Kasutaja avatar
tarvo.maesepp
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 13 Juun 2013, 09:33
Asukoht: Tartu

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas tarvo.maesepp » 25 Sept 2013, 18:19

Proovin selle dual booti asja ära. Loodan, et midagi peesse ei keera. Sain teist korda juba win8 pro. Vast saab maha ka lasta kui vaja.

Kasutaja avatar
CtV15
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 25 Okt 2010, 18:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas CtV15 » 01 Jaan 2014, 13:48

Kas ma olen õigesti aru saanud, et VPN-st ei saagi kuidagi Wifi levi teha, et siis wifi kaudu Xboxis see ühendada?
Pilt

Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas taku » 01 Jaan 2014, 13:59

CtV15 kirjutas:Kas ma olen õigesti aru saanud, et VPN-st ei saagi kuidagi Wifi levi teha, et siis wifi kaudu Xboxis see ühendada?
Kui wifi kaart toetab AP(panna tööle access pointina) mode siis peaks saama.

Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas taku » 01 Okt 2014, 12:46

Kirjutan siia kiire õpetuse:
Vaja siis 2 võrgukaardiga arvutit.Mul wifi + juhe.Arvuti wifiga internetis ja xbox kaabliga arvutis.
Mina annan IP-d käsitsi.
Kõigepealt proovime ilma vpnita.
run -> cmd ->ipconfig ja vaadake mis on wifi getaway

juhtmega ühendus
IP: suvaline (nt: 10.1.1.1)
netmask: 255.255.255.0
getaway: wifi getaway

xbox
ip: juhtmega ühenduse ip +1 ( nt: 10.1.1.2)
netmask: sama mis juhtmega ühendusel
getaway: juhtmega ühenduse ip

Lülita siis konsool välja ~30 sec ja uuesti sisse. Konsoolis peab nüüd olema internet. Kui ei ole siis ilmselt blockib firewall ühendust.(windowsi oma ei tohiks segada. kui selle välja lülitad siis ei saa VPN sheerida.)

Kui said konsooli interneti siis lülita konsool uuesti välja.
Loo vpn ühendus aga ära veel ühenda.Parem klikk vpn ühendusel ja sharing tab-i alt linnuke ette: Allow other nework users....blabalba ja Home networking connection vali see mis su juhtmega ühenduse nimi.

Nüüd ühenda VPN ära ja vaata ühenduse ipv4 aadress nagu enne vaatasid wifi getaway. Adapteri nimi on PPP
Nüüd pane juhtmega ühenduse getaway-ks VPN ühenduse IP.
Kui ilma vpnita said ühenuse tööle siis peab nüüd xboxi sisse lülitades olema VPN ühendus.
Edu.

Ma kasutan VPNi ainult ostmisel ja 78%-100%
Viimati muutis taku, 17 Jaan 2016, 14:06, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Cypher1735
Liige
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 16 Juul 2013, 16:31

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas Cypher1735 » 01 Okt 2014, 14:15

Võib olla nati ohmu küsimus aga küsin ikkagi. Osadel ruuteritel on pandud tüübina Wifi/Lan/
VPN
. Kas siis sellel on vpn juba peal või mean ikka migeid ma ei tea mis õpetuste järgi tegema, et vpn ühendust xboxile panna, et siis läbi selle mängu tõmmata.
Lihtsalt on mul plaan siis lähiajal uus Wifiruuter osta. Ja mõtlesin kas siis on mõistlik juba selline osta kus see
VPN
märgitud on nagu.
Suvalise näitena kasvõi selline http://www.1a.ee/vorgutooted/ruuterid/dlink_dir880l

Äkki on siis mõni minust nati targem ja oskab seda kommenteerida, kas selline asi on reaalne või kuidas sellega üldse on?

Veidi ohmu Cypher1735
Pilt
League of Legends - eune server: DeathDealer1735
100% Achivements - 16

Last 100% completed game - WRC 5 FIA World Rally Championship (XBOX ONE)

Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas taku » 01 Okt 2014, 14:24

Tõesti mõnda ruuterit saab nii kasutada aga isegi kui vpn on juba "peal" (loe ruuter seda toetab) , siis tuleb ruuter ikkagi seadistada ja see pole nii ,et paned käima ja töötab.

Kasutaja avatar
Cypher1735
Liige
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 16 Juul 2013, 16:31

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas Cypher1735 » 01 Okt 2014, 16:21

Seda ma saan jah aru et tuleb seadistada, lihtsalt on vist lihtsam kui igakord hakkata seda läpakaga vpni seadistama kui tahan mingit mängu xboxil tõmmata.
Pilt
League of Legends - eune server: DeathDealer1735
100% Achivements - 16

Last 100% completed game - WRC 5 FIA World Rally Championship (XBOX ONE)

sitavikat
Vaatleja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Sept 2014, 09:03

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas sitavikat » 15 Okt 2014, 15:53

Tere, kas keegi on online praegu oleks kohe abi vaja. No kohe üldse ei saa hakkama selle vpniga. Hakkab mingeid erroreid viskama. Täna on viimane päev millal saab battlefieldi tõmmata tasuta niiet oleks väga hea kui keegi online ja saaks aidata. Võtke ühendust keegi. Aitäh!

Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas taku » 15 Okt 2014, 16:28

sitavikat kirjutas:Tere, kas keegi on online praegu oleks kohe abi vaja. No kohe üldse ei saa hakkama selle vpniga. Hakkab mingeid erroreid viskama. Täna on viimane päev millal saab battlefieldi tõmmata tasuta niiet oleks väga hea kui keegi online ja saaks aidata. Võtke ühendust keegi. Aitäh!
Mingeid erroreid? Samahästi võiks öelda ,et pead tegema midagi.
Ilma vpnita said ühenduse tööle nagu paar postitust tagasi seltasin?

dreysebud
Vanemmoderaator
Vanemmoderaator
Postitusi: 2582
Liitunud: 26 Mär 2009, 20:47
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas dreysebud » 18 Okt 2014, 07:34

Lisasin ka Windows 8 õpetuse, kuid kahjuks mul endal pole seda, et katsetada. Kui kellegil on proovib sellega ehk teha ja teada anda kas töötab ja selljuhul täiustada
Tel: 56341701
E-mail/Msn: mcdrey87@hotmail.com

Kasutaja avatar
Juss90
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 1436
Liitunud: 24 Apr 2009, 00:10
Asukoht: Tallinn

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas Juss90 » 18 Okt 2014, 13:10

Lisasin õpetuse, mis peaks aitama neid kellel VPN'i seadistamisega probleeme on tekkinud. Lingin selle ka siia: http://www.xbox.ee/viewtopic.php?f=23&t=12664
Pilt

Kasutaja avatar
karlpilden23
Algaja
Algaja
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Nov 2014, 08:54

Re: VPN ühenduse loomise õpetus

Postitus Postitas karlpilden23 » 18 Juul 2015, 15:13

Tere mul siuke lugu et neti kaabel läheb lauaarvutisse millest ruuter jagab internetti läpakasse ja xboxi, et mul vaja yhte netikaablit veel, sest netikaabel mis läheb lauaarvutit ei saa mujale panna ja ma tahaks nagu gears of war 3 tõmmata ja mu region US ei lase tõmmata kuna regioonis pole see saadaval.Sama problem ka kui tahtsin paypaliga mänge osta kuna paypali regioon ei ühti xboxi regiooniga.Kui teate kuidas kumbagi parandada siis vastake :(

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist