Kuidas avada NATi

Vasta
Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Kuidas avada NATi

Postitus Postitas Hydra Tomix » 20 Dets 2013, 19:45

Kui Xboxis testida Connectionit ning tuleb selline kollane hüüumärk (all pildil) on suur tõenäosus, et NAT on kinnine. See õpetus õpetab seda avama
Pilt

1) Ava Command Prompt
Windows 8 ja 8.1: Windows nupp+R -> cmd
Muud Windowsid: Start -> otsingusse cmd

2) Kirjuta "ipconfig" ja vajuta enter

3) Otsi üles Local Area Connection või Wireless Network Connection, oleneb milline ühendus sul on. Sealt on vaja paar numbrit:
  • IPv4 Address (või IP Address)
  • Subnet Mask
  • Default Gateway
Pilt

4) Network Settings menüüs su Xbox 360-l, vali enda ühendus, sealt Configure Network. Vajuta A

5) Vali Manual.

6) Vali IP Address.

7) Liida enda Default Gateway IP aadressi viimasele numbrile 10. Näiteks, kui su Default Gateway on 192.168.1.1, siis uus number on 192.168.1.11. Pane see IP Address-isse ning vali Done.

6) Vali Subnet Mask, sisesta Subnet Mask, mis enne üles kirjutasid ning vali Done.

7) Vali Gateway, sisesta Default Gateway number, mis enne üles kirjutasid ning vali Done.

8) Vali Done

9) Ava PC peal mingi brauser (nt. Google Chrome või Mozilla Firefox)

5) Aadressiribale kirjuta Default Gateway number

6) Logi sisse
Kui sa ei tea enda ruuteri/modemi kasutajanime ja/või parooli, siis kasuta seda lehte: http://portforward.com/default_username_password/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui sa ei tea enda ruuteri mudelit ja/või seerianumbrit, siis vaata karbilt. Kui karpi pole, siis dokumentidelt. Kui neid pole, siis viimane võimalus on ruuteri/modemi enda pealt lugeda

Alates sellest punktist on paljudel erinev, aga põhimõte on sama.

7) Otsi üles koht, kus saab Porte edasi viia või NATi avada
Mul on niimoodi:
Pilt

8) Ava järgnevad pordid:

Port 88 (UDP)
Port 3074 (UDP ja TCP)
Port 53 (UDP ja TCP)
Port 80 (TCP)

IP aadressiks tuleb panna see, mis Xboxi panid IP aadressiks

Pilt

Peale seda testi uuesti. Kui probleem esineb veel, otsi üles ruuteri/modemi menüüst, kust saab UPnP sisse lülitada ning tee seda. Kui ikka ei toimi,lülita ruuter/modem 30ks sekundiks välja ning uuesti sisse.

Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas taku » 20 Dets 2013, 20:07

Mis eesmärk sellel käsitsi IP andmisel xboxile on?
Lihtsalt tuleb punkt 8-s pordi suunamisel/avamisel sisestada sama IP mis boxil.Selle rea võiks ka punkt 8 all ära mainida ,kuna mõni kellele see teema väga võõras siis võib lihtsalt sama IP sinna panna mis pildil.
Muidu asjalik juhend (Y)

Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas Hydra Tomix » 20 Dets 2013, 20:15

taku kirjutas:Mis eesmärk sellel käsitsi IP andmisel xboxile on?
Lihtsalt tuleb punkt 8-s pordi suunamisel/avamisel sisestada sama IP mis boxil.Selle rea võiks ka punkt 8 all ära mainida ,kuna mõni kellele see teema väga võõras siis võib lihtsalt sama IP sinna panna mis pildil.
Muidu asjalik juhend (Y)
Unustasin selgituse panna. Käsitsi panemine (minu teada) teeb IP staatiliseks, enam ei muutu ehk ei tohiks NAT kinniseks enam minna

r3ino
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 30 Sept 2013, 12:59

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas r3ino » 25 Dets 2013, 11:26

Mul ei toimi alates 6-ndast punktist, ehk ma ei sa ruuterisse sisse logida vms.

hetkel teeb telefon wifit, et sellega peaks ka saama xbox live sisse. Telefon jagab ruuteri kaardiga(Elisa), ja see palju kiirem kui 3G.

Kasutaja avatar
Hydra Tomix
Admin
Admin
Postitusi: 1702
Liitunud: 19 Veebr 2012, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas Hydra Tomix » 25 Dets 2013, 11:54

r3ino kirjutas:Mul ei toimi alates 6-ndast punktist, ehk ma ei sa ruuterisse sisse logida vms.

hetkel teeb telefon wifit, et sellega peaks ka saama xbox live sisse. Telefon jagab ruuteri kaardiga(Elisa), ja see palju kiirem kui 3G.
Mis ruuter on?

r3ino
Algaja
Algaja
Postitusi: 82
Liitunud: 30 Sept 2013, 12:59

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas r3ino » 26 Dets 2013, 16:55

Huawei B660

Kasutaja avatar
taku
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 16 Veebr 2013, 16:32

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas taku » 26 Dets 2013, 17:38

r3ino kirjutas:Mul ei toimi alates 6-ndast punktist, ehk ma ei sa ruuterisse sisse logida vms.

hetkel teeb telefon wifit, et sellega peaks ka saama xbox live sisse. Telefon jagab ruuteri kaardiga(Elisa), ja see palju kiirem kui 3G.
Jäta telefon siit välja.Muidu pole ruuteri seadistamisel mingit mõtet.
Ühenda xbox ikka ruuteriga. Wifi või kaabliga.
Mine arvutis oma internetibrauseriga aadressile : http://192.168.1.1" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutajanimi ja parool peaks ruuteril olema admin
Sealt edasi Settings ja Security
Seal all peaks olema kas NAT settings,Virtual server vms.

Pole küll kursis nende kiirustega aga kui mingi aeglane 3g pakett, kas siis on üldse mõtet seda seadistada kui lives pelamiseks jääb sellest väheks.Mahupiirangud on ka vist neil peal.

aadress
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 20
Liitunud: 17 Apr 2014, 15:21

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas aadress » 20 Apr 2014, 20:47

Samm 7) juures tõrge. Viimane number on 254 mu default gateways, aga kui liidan 10, ja sisestan sinna 264, ütleb XBOX360 mulle, et kõik väärtused peavad olema 0 ja 255 vahel. 255-st edasi on "uus ring"?
Edit: tegin ära, ja nüüd uut LIVE connectioni testi tehes on kohe et failed, ja et static IP-d kasutades ei toimi vms. Netis ruuteri porte avades aga IP aadressi kordagi ei küsinud. Mida teha?
Kas gateway, ja primary ja secondary DNS peavadki nulliread olema?
Edit2: töötas algse IP-gs ka, viga oli siiski UPnP-s :)

Kasutaja avatar
Tom-D
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 545
Liitunud: 14 Juun 2010, 18:47
Asukoht: Kohila

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas Tom-D » 21 Apr 2014, 07:35

Kes kasutavad elioni 100mbit netti, siis lihtne variant on jagada suvalise switch-i abil ruuterisse tulev kaabel kaheks, üks konsooli ja teine ruuterisse edasi. Jutt käib siis valguskaabli modemi ja ruuteri vahelisest kaablist. Kõik LIVE süsteemid toimivad probleemivabalt, NAT on alati open. Kuna ei ole vahel ruuterit mis piiranguid seab siis vahet pole millise ruuteri taga istute, antud meetod toimib 100%. Arvutisse ei soovita sellist kaablit tõmmata, kuna ruuteri puudumise tõttu turvarisk suur, ruuteri tulemüüre ja protokolle vahel ei ole. Arvutisse ikka kaabel ruuterist (Y)
Ma ei aja äri telefoni teel, kõik käib erasõnumite/e-posti kaudu.

Kasutaja avatar
Jack
Admin
Admin
Postitusi: 5018
Liitunud: 20 Mär 2009, 17:03
Asukoht: Eesti

Re: Kuidas avada NATi

Postitus Postitas Jack » 21 Apr 2014, 08:28

aadress kirjutas:Samm 7) juures tõrge. Viimane number on 254 mu default gateways, aga kui liidan 10, ja sisestan sinna 264, ütleb XBOX360 mulle, et kõik väärtused peavad olema 0 ja 255 vahel. 255-st edasi on "uus ring"?
Edit: tegin ära, ja nüüd uut LIVE connectioni testi tehes on kohe et failed, ja et static IP-d kasutades ei toimi vms. Netis ruuteri porte avades aga IP aadressi kordagi ei küsinud. Mida teha?
Kas gateway, ja primary ja secondary DNS peavadki nulliread olema?
Edit2: töötas algse IP-gs ka, viga oli siiski UPnP-s :)
Default gatewayle ei tohi 10 lisada. See on täpselt see number mis üles kirjutasid.
192.168.1.254
Xbox 360 Remont, Hooldus, Tarvikud.
Email / MSN - jack@xbox.ee Tel - 532 42 062
WEB: flash.xbox.ee

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist